E-sport się opłaca – 9 Polaków na liście 500 najlepiej zarabiających graczy

Redakcja PR - 02.01.2018
23

E-sport się opłaca – 9 Polaków na liście 500 najlepiej zarabiających graczy

E-sport okazuje się być bardzo intratnym zajęciem. Na portalu E-Sports Earnings prowadzony jest ranking z najwyższymi wygranymi wśród e-sportowców.

Rekordzista, Kuro „Kuroky” Takhasomi, zarobił 3,5 mln dolarów. Razem z zespołem Team Liquid gra w Dota 2, który wydaje się być najbardziej opłacalny ze wszystkich gier. Na drugim miejscu uplasował się Amer „Miracle” Al-Barkawi, posiadający polsko-jordańskie obywatelstwo. Jego wynik to ponad 3 mln dolarów. Team Liquid, który łącznie tworzy pięciu graczy, zarobił dotychczas ponad 18 mln dolarów, rozgrywając ponad 1100 turniejów.

Polacy potrafią

Wśród najlepiej zarabiających graczy znalazło się łącznie 9 Polaków, wliczając Amera „Miracle” Al.-Barkawi. W pierwszej setce pojawili się Filip „NEO” Kubski z wynikiem 670 895,53 dolarów (75 miejsce) oraz Wiktor „TaZ” Wojtas z wynikiem 667 295,53 dolarów (76 miejsce). Obaj gracze wykazują się niezwykłymi umiejętnościami w grze Counter-Strike: Global Offensive, co pozwoliło im osiągnąć niesamowity wynik finansowy i zająć wysoką pozycję w rankingu.

Zaraz za pierwszą setką uplasowali się kolejni gracze CS’a. Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski zarobił 567 534,48 dolarów, dzięki czemu znalazł się na 101 miejscu zestawienia. Kolejni są Paweł „byali” Bieliński (112 miejsce, ponad 517 tys. dol.), oraz Janusz „Snax” Pogorzelski (114 miejsce, ponad 513 tys. dol.). Wszyscy wymienieni panowie grają w tej samej drużynie virtus.pro, która uplasowała się na 8 pozycji rankingu zespołowego, zarabiając dotychczas prawie 8 mln dol.

Wśród Polaków znaleźli się również pasjonaci gry StarCraft II, których zarobki także liczone są w tysiącach dolarów. Artur „Nerchio” Bloch zarobił ponad 325 tys. dol. i uplasował się na 197 pozycji rankingu. Z kolei Grzegorz „MaNa” Komincz, kolejny z czołowych, polskich graczy w StarCrafta, zarobił 176 tys. dol. (396 miejsce). Na liście znalazł się także Mikołaj „Elazer” Ogonowski, który obecnie osiąga największe sukcesy w tej grze. Jego zarobki na poziomie 159 tys. dol. pozwoliły mu na zajęcie 444 pozycji.

Jak widać, granie w gry może być niezwykle opłacalne, a osoby zajmujące się tym zawodowo liczą nieraz swoje dochody w setkach tysięcy dolarów. I choć nie każdy zostanie e-sportowcem, to jednak pokusa przebranżowienia się może nęcić. Ranking jest aktualizowany, a całość zestawienia można zobaczyć tutaj.

Comments

comments

23
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...