Kolejni dziennikarze dołączają do newsroomu Wirtualnej Polski

Informacja Prasowa - 19.12.2016
74

Dziennikarskie transfery do newsroomu WP

Do zespołu kierowanego przez Tomasza Machałę w Wirtualnej Polsce dołączają doświadczeni reporterzy: jeszcze w grudniu Krzysztof Olszewski, Adam Jabłoński od stycznia Grzegorz Łakomski, Luiza Łuniewska, Maciej Kucharczyk i Marcin Marcinkowski, w marcu Nina Harbuz Karczmarewicz.

Cieszę się, że Ci doświadczeni reporterzy przyjęli naszą propozycję dołączenia do znakomitego zespołu newsroomu Wirtualnej Polski. Wierzę, że WP jest dziś najbardziej perspektywicznym miejscem rozwoju nowoczesnych kompetencji dziennikarskich. Chcemy budować najsilniejszy internetowy serwis informacyjno – publicystyczny i jednocześnie miejsce, w którym ścierają się różne poglądy i opinie na sprawy. Dlatego do naszego zespołu dołączają ludzie wywodzący się z różnych redakcji”- mówi Tomasz Machała, dyrektor zarządzający pionów Strona Główna, Informacje, Publicystyka i Biznes WP

Grzegorz Łakomski – dziennikarz polityczny z ponad 10 letnim stażem. Współpracował z Wprost, Newsweekiem, Dużym Formatem, Polityką i Tygodnikiem Powszechnym. Jako reporter realizował materiały dla programu „Teraz My” i „Po prostu” Tomasza Sekielskiego. Ostatnio pracował jako reporter sejmowy Polskiej Agencji Prasowej.

Luiza Łuniewska – reporterka znana z książki „Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny”, która współpracowała wcześniej z Życiem Warszawy, Wydawnictwem Bauer, tygodnikiem Newsweek, Polskim Radiem i TVN

Maciej Kucharczyk – ostatnio dziennikarz działu zagranicznego TVN24, współpracujący wcześniej z tygodnikiem Forum i Ośrodkiem Analiz Strategicznych

Już w grudniu pracę w newsroomie Wirtualnej Polski zacznie też Krzysztof Olszewski – dziennikarz przez wiele lat związany z wydawnictwem Agora, ostatnio na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego Metro. Krzysztof Olszewski pokieruje rozwojem reklamy natywnej w części informacyjnej newsroomu WP, WP Money i WP Finanse.

Zespół newsroomu WP wzmacnia także kompetencje telewizyjne. Dlatego do firmy dołączają Adam Jabłoński i Patryk Osowski związani wcześniej z Telewizją Polsat i portalem PolsatNews.pl

Ponadto codziennym autorem Wirtualnej Polski będzie od stycznia Marcin Makowski, który do tej pory publikował w magazynie WP Opinie. Marcin Makowski związany także z Do Rzeczy, Telewizją Kraków i Radiem Kraków staje się stałym współpracownikiem WP tworzącym zarówno treści opiniowe, jak i informacyjne.

W marcu do Wirtualnej Polski dołączy Nina Harbuz Karczmarewicz związana poprzednio z Polskim Radiem, portalem Gazeta.pl, Laboratorium Reportażu i National Geographic Traveller.

Do newsroomu WP dołączą też Michał Gąsior, Kamil Sikora i Krzysztof Majak związani wcześniej z serwisem naTemat. Zmiany w WP to także awanse wewnętrzne. Ze stanowiska redaktorek na stanowiska wydawców awansowały Agata Zając i Zofia Ożarek- Wodzinowska, która została też felietonistką magazynu WP Opinie.

Comments

comments

74
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...