„Dziedzictwo Beko”

Informacja Prasowa - 22.04.2024
289

Urządzenia na pokolenia w nowej kampanii Beko

 Firma Beko, jeden z największych producentów artykułów gospodarstwa domowego na świecie, rozpoczęło kampanię „Dziedzictwo Beko”. Jej głównym celem jest ponowne zdefiniowanie standardów trwałości sprzętów AGD. W odważnej i nieszablonowej kreacji powaga miesza się z humorem, tworząc niekonwencjonalną narrację z ważnym przesłaniem.

Założeniem kampanii jest wywołanie dyskusji na temat czasu użyteczności sprzętów domowych i wyjście poza ramy tradycyjnej, branżowej narracji. W realizacji celu pomógł Jack Howard, reżyser znany ze swojej pracy przy licznych filmach krótkometrażowych i serialach telewizyjnych, który wniósł świeże spojrzenie, nadając kampanii równowagę pomiędzy klasycznym kryminałem i komediowym polotem. Howard na planie współpracował z uznanymi nazwiskami – w rolach głównych m.in. Brendan Patricks (Downton Abbey), Ross Hatt (The Gentlemen), and Marty Cruckshank (The Crown).

„Najnowsza kampania to ubrana w nowoczesną, serialową formę opowieść o trwałości i niezawodności. Wartości te wpisane są w DNA marki Beko. Sprzęty, które oddajemy w ręce użytkowników, poddajemy wielu testom obciążeniowym i jakościowym, aby służyły właścicielom przez długie lata. Chcemy przede wszystkim podkreślić naszą misję, ale również uświadomić, jak ważny jest wybór sprzętu trwałego, a przez to przyjaznego środowisku. Akcja „Dziedzictwo Beko” jest jednym z elementów kampanii #BekoStateofMind, której kolejne odsłony będziemy stopniowo odkrywać w kolejnych miesiącach” – komentuje Rafał Czapski, Beko Marketing Director Poland & Baltics.

 W ramach kampanii prowadzonych jest szereg działań komunikacyjnych na kanałach własnych social media oraz poprzez współpracę z influencerami na platformach Meta oraz TikToku. Marka zaprosiła do kooperacji Klaudię Halejcio, Paulinę Krupińską, Kamilę Kalińczak i Jana Dąbrowskiego, którzy w swoich kreacjach podkreślają długotrwałość urządzeń poprzez podpisanie „Aktu dziedziczenia Beko”, w którym przekazują urządzenia swoim bliskim. Ponadto, komunikacja na platformach społecznościowych została wzmocniona działaniami performance (YouTube, Meta Ads, Google Programmatic).
Za przygotowanie strategii komunikacji, stworzenie idei kreatywnej oraz koordynację kampanii na wszystkich rynkach, odpowiada agencja VML Germany & UK.

Kampania realizowana jest na wybranych rynkach europejskich (Polska oraz Hiszpania)
oraz Bliskiego Wschodu (Egipt). Działania potrwają do końca maja. Marka zapowiada również, że w najbliższych miesiącach będą pojawiały się kolejne aktywności związane
z #BekoStateofMind.

Spot wideo: https://www.youtube.com/watch?v=IKyiP-D3Gv0

Dedykowany landing page: https://www.beko.com/pl-pl/dziedzictwo-beko

 

Comments

comments

289
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...