Dzieci w sieci. Webinary o cyberbezpieczeństwie

Informacja Prasowa - 29.08.2019
182

Dzieci w sieci. Webinary o cyberbezpieczeństwie

Bezpieczeństwa w sieci dotyczyć będą najbliższe darmowe szkolenia online organizowane przez firmę home.pl. Dzięki wrześniowemu webinarowi Internauci dowiedzą się, w jaki sposób chronić dzieci przed cyfrowymi zagrożeniami i jak tworzyć serwisy WWW, które będą bezpieczne dla najmłodszych.

Webinar. Co to takiego?

Webinary to seminaria on-line, które pozwalają na spotkanie słuchaczy i prelegenta w wirtualnym świecie. Podczas takiego wykładu ekspert wyświetla i omawia prezentację, którą widzą na swoich ekranach uczestnicy, niezależnie od tego, czy są w domu, w pracy czy w podróży. Mogą oni na bieżąco zadawać pytania, reagować na słowa wykładowcy. Webinary dają możliwość szkolenia się bez konieczności wychodzenia z domu, ale i bez rezygnacji z tego, co w nauce najważniejsze – spotkania w określonym miejscu (w tym przypadku w Internecie) i czasie z innymi ludźmi.

Akademia home.pl

Dostrzegając potencjał webinarów, ich wygodę i szeroki wachlarz możliwości, firma home.pl wystartowała z cyklem internetowych seminariów pn. Akademia home.pl. Dzięki współpracy z ekspertami różnych dziedzin właściwie każdy Internauta może zdobywać wiedzę w łatwy i przystępny sposób – za darmo i bez wychodzenia z domu.

 

Akademia home.pl to projekt edukacyjny, którym chcemy zachęcić do jeszcze większej aktywności w sieci. Naszym celem jest pokazanie, że nowe technologie, które z pozoru wydają się trudne, są po to, żeby pomóc w znalezieniu własnego miejsca w Internecie– Anna Grzelak, dyrektor działu marketingu w home.pl

 

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Najbliższe webinary skupiać się będą na cyberbezpieczeństwie. Realne zagrożenia czyhające na najmłodszych w wirtualnym świecie sprawiły, że tym razem do współpracy zaproszono p. Martynę Różycką, kierownika Dyżurnet.pl, który jest obecnie jedynym w Polsce zespołem ekspertów zbierającym informacje i reagującym na nielegalne treści w Internecie, szczególnie związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. Dyżurnet.pl funkcjonuje w strukturach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Już 4 września o godzinie 10.00 administratorzy stron www, rodzice i opiekunowie, nauczyciele i wszyscy pozostali chętni Internauci dowiedzą się podczas około godzinnego webinaru, w jaki sposób zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie, czego się wystrzegać i kiedy być szczególnie czujnym. Ekspertka z Dyżurnetu opowie, na co zwrócić uwagę, oferując usługi i produkty internetowe skierowane do dzieci i młodzieży oraz w jaki sposób najmłodsi korzystają z Internetu i dlaczego inaczej niż dorośli.

By wziąć udział w szkoleniu, należy odwiedzić stronę internetową www.webinary.home.pl i zarejestrować się na wybrane szkolenie. Uczestnictwo w seminarium jest zupełnie bezpłatne i wymaga od słuchaczy jedynie wcześniejszej rejestracji, dostępu do Internetu i wolnej chwili.

Co dalej?

W ramach cyklu zaplanowane są także kolejne spotkania on-line. Zazwyczaj będą się one odbywać w środy, w odstępach mniej więcej dwutygodniowych. Kolejny webinar (18 września, godz. 10.00) nosi tytuł „Cyberbezpieczeństwo w pracy oraz w życiu prywatnym”. W październiku porozmawiamy z kolei o „Bezpiecznej stronie na WordPress”, zaś w listopadzie o dowiemy się, „Którędy wchodzi haker po dane?”. Prócz cyklu dotyczącego bezpieczeństwa Internautów pracownicy home.pl zaplanowali także spotkania dotyczące innych zagadnień zawiązanych z funkcjonowaniem internetowego świata.

Szczegóły publikowane będą na stronie www.webinary.home.pl.

Comments

comments

182
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...