Dzieci „w sieci”?! Agencja Think Kong wydała poradnik „Dzieci na Fejsie”

Informacja Prasowa - 24.11.2016
163

Think Kong wydał obszerny poradnik "Dzieci na Fejsie"

Ponad połowa z nas zetknęła się z hejtem w Internecie i prawie tyle samo uważa, ze fala nienawiści może skrzywdzić lub ośmieszyć inne osoby. Film wrzucony na YouTube czy zdjęcie opublikowane na Instagramie – z pozoru niewinne zachowania mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Na tego typu niebezpieczeństwa narażeni są nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Jakie jeszcze zagrożenia czyhają na najmłodszych użytkowników Internetu?

Agencja Think Kong w przygotowanym przez siebie Poradniku „Dzieci na fejsie” zadaje 10 kluczowych pytań i odpowiedzi dotyczących tego zagadnienia. 

Media społecznościowe mają ogromną siłę, ich wpływ na nasze życie wzrasta z roku na rok, czy sobie tego życzymy, czy nie. Jako dorośli z łatwością poruszamy się w poszczególnych serwisach umiejętnie z nich korzystając i selekcjonując informacje na te przydatne i na te zupełnie dla nas nieistotne. W całej tej machinie, poza świadomymi użytkownikami, funkcjonuje coraz większa grupa dzieci. Korzystają one nie tylko z najpopularniejszych serwisów, takich jak Facebook czy Instagram, ale również z aplikacji, które ich rodzice znają jedynie ze słyszeniakomentuje Agnieszka Rutkowska, Social Media Manager w Think Kong i dodaje – Wychodząc naprzeciw potrzebie ponoszenia świadomości rodziców w tym zakresie przygotowaliśmy Poradnik „Dzieci na fejsie”, w którym jako osoby na co dzień pracujące z mediami społecznościowymi przytaczamy najważniejsze fakty i skłaniamy do refleksji nad obecnością dzieci w mediach społecznościowych. 

Czy Twoje dziecko ma skończone 13 lat – to jedno z pytań, które znajdziemy we wspomnianym Poradniku. Dlaczego mowa akurat o tym konkretnym wieku? Facebook nie zezwala na zakładanie profili osobom poniżej 13. roku życia. W praktyce jednak do założenia konta wystarcza deklaracja daty urodzenia i podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko i adres mailowy. Dziecko nie potrzebuje do tego akceptacji mamy czy taty. Jakie działania może podjąć rodzic? Po więcej informacji zapraszamy do Poradnika „Dzieci na fejsie”.

Comments

comments

163
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...