Dwie nowości od Facebooka. Marketplace dla lokalnych sprzedawców oraz Messenger w wersji light

Redakcja PR - 04.10.2016
59

Dwie nowości Facebooka - Marketplace oraz Messenger Lite

Facebook zaprezentował na swoim blogu dwie nowości dla użytkowników. Pierwsza to Marketplace – platforma umożliwiająca sprzedaż rzeczy w lokalnych społecznościach. Druga to uszczuplona wersja komunikatora – Messenger Lite.

Grupy sprzedażowe na Facebooku to już codzienność. Użytkownicy pozbywają się niepotrzebnych ubrań, elektroniki czy kosmetyków. Teraz zakupy na Facebooku będą jeszcze prostsze – dzięki aplikacji Marketplace. Póki co jest ona dostępna w 4 krajach – USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Aplikacja jest powiązana z Facebookiem i umożliwia przeglądanie przedmiotów na sprzedaż w kilkunastu kategoriach – jak odzież czy elektronika. Wystarczy jeden przycisk, by połączyć sprzedawcę z potencjalnym kupującym. Dzięki geolokalizacji aplikacja pomaga wyszukiwać przedmioty dostępne w najbliższym otoczeniu użytkownika. W przeciwieństwie do profesjonalnych platform sprzedażowych, Marketplace Facebooka nie pośredniczy w wysyłce przedmiotów, a jedynie łączy potencjalnych kupujących ze sprzedawcami.

Powiązane: Facebook at Work pożre Slacka? 

marketplace-newsroom

facebook marketplace

Drugą nowością zaprezentowaną przez Facebooka jest uszczuplona wersja Messengera. Tak jak w przypadku Facebooka, Messenger Lite ma stanowić okrojoną do minimum wersję aplikacji, dzięki czemu ma zajmować mniej pamięci telefonu i szybciej się ładować. Messenger Lite zajmuje mniej niż 10MB, szybko się uruchamia i zawiera jedynie podstawowe funkcje – wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, lików, zdjęć i naklejek. Na razie aplikacja została udostępniona mieszkańcom Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lanki i Wenezueli. W kolejnych krajach ma być dostępna w przeciągu kilku miesięcy. 

Powiązane: Tworzenie reklam na Facebooku z Canvą jeszcze prostsze 

Facebook zawyżał statystyki wideo 

mlite-staticnwsrm-final

Źródło: Blog Facebooka – Przedstawiamy MarketplaceBlog Facebooka – Przedstawiamy Messenger Lite. 

Comments

comments

59
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...