Drugie spotkanie w ramach projektu „Kamera Odpowiedzialności”!

Informacja Prasowa - 20.03.2017
259

22 marca odbędzie się kolejna odsłona projektu „Kamera Odpowiedzialności”

Zainteresowani społeczną odpowiedzialnością biznesu będą mieli okazję obejrzeć dokument nakręcony przez samego Leonardo DiCaprio – „Before the flood”, a następnie wraz z zaproszonymi ekspertami podjąć dyskusję na temat  „Zagrożeń środowiska naturalnego i zarządzanie ekologią”.

Tym razem Ambasadorzy CSR zapraszają do Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ulicy Rektorskiej 4. Projekcja filmu znanego pod polskim tytułem „Czy czeka nas koniec?” w reżyserii Fishera Stevensa rozpocznie się o godzinie 18.00.
Po seansie uczestnicy dokonają przeglądu działalności przedsiębiorstw w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Spróbują ocenić również w jaki sposób ustanowienie celów zrównoważonego rozwoju i wszelkiego rodzaju soft laws wpływa na praktyki firm. Gośćmi spotkania będą: Dyrektor Generalny Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce – Kamil Wyszkowski, Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia – Sławek Brzózek oraz Ewa Solarz – CSR manager w firmie Go Responsible.

„Kamera Odpowiedzialności” to projekt odpowiadający na potrzeby zdobywania wiedzy
na temat społecznej odpowiedzialności biznesu przez osoby młode wchodzące na rynek pracy. Jego pomysłodawcami są Ambasadorzy 13. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu (programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Do połowy maja w każdą środę zainteresowani CSR  spotykać  się będą na innej uczelni, aby poddać dyskusji kolejne aspekty odpowiedzialności w biznesie.

Aby uniknąć nieangażujących i nużących wykładów, organizatorzy-studenci wybrali alternatywną formę w postaci wieczorów dyskusyjno-filmowych. Każde wydarzenie rozpocznie  się projekcją filmu, który stanowi punkt wyjścia do podjęcia dyskusji na temat konkretnych obszarów CSR. W taki sposób młodzi liderzy odpowiedzialności w biznesie chcą nakłonić odbiorców do aktywnego uczestnictwa
i zgłębiania wiedzy poprzez wymianę poglądów. Każde wydarzenie to także okazja do poznania cenionych ekspertów – zarówno naukowców, jak i praktyków na co dzień zajmujących się wdrażaniem koncepcji CSR w czołowych polskich firmach.

Terminy, tematyka spotkań oraz nazwiska ekspertów, którzy wystąpią na kolejnych spotkaniach będą pojawiać się na stronie www.kameraodpowiedzialnosci.pl oraz na fanpage’u Ligi Odpowiedzialnego Biznesu: www.faceboook.pl/LigaOdpowiedzialnegoBiznesu/.

Wraz ze startem cyklu dyskusyjno-filmowego ruszył także konkurs „Kamera Odpowiedzialności”. Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż żywe dyskusje na spotkaniach zachęcą uczestników do jeszcze głębszej refleksji, wyciągnięcia wniosków na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i podzielenia się nimi w dowolnej formie literackiej. Zgłoszenia będą przyjmowanie do 30.04.2017. Zwycięski tekst ukaże się na stronach głównych partnerów – Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Be.Navigator.

Comments

comments

259
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...