Donald Trump zaprasza do współpracy tytanów biznesu na czele z Elonem Muskiem

Redakcja PR - 15.12.2016
16

Elon Musk, prezesi Pepsi i Ubera w radzie gospodarczej Trumpa

Elon Musk, prezes Ubera Travis Kalanick i prezeska Pepsi Indra Nooyi zostali członkami rady gospodarczej prezydenta-elekta Donalda Trumpa.

Donald Trump zaprezentował 16-osobowe kolegium Forum Strategicznego i Politycznego. Będzie to ciało doradcze prezydenta USA, głównie w sprawach reform gospodarki. Wśród członków znaleźli się przedstawiciele wiodących, innowacyjnych firm amerykańskich – na czele z szefem Tesli i SpaceX – Elonem Muskiem. Poza tym, do do grona doradców Donald Trump zaprosił szefa Ubera Travisa Kalanicka czy prezes Pepsi Indrę Nooyi. 

To kolejny krok w budowaniu zaplecza doradców prezydenta-elekta. Donald Trump zaprosił niedawno przedstawicieli rodzimego biznesu do wieżowca-symbolu swojego sukcesu. W Trump Tower podjęto szefa Apple’a Tim Cooka, prezesa Microsoftu Satya Nadella czy zarządców Google’a, Facebooka i Amazona.

– Ameryka ma na swoim terenie najbardziej innowacyjne i tętniące życiem firmy na świecie, a ich prezesi osiągnęli szczyt w swoich branżach – powiedział Trump w specjalnym oświadczeniu wydanym tuż po spotkaniu.

Na podstawie: USA Today

Zobacz również:

Dlaczego Donald Trump wygrał? Komentarze ekspertów z branży PR

Jak namówić Elona Muska do otwarcia w Polsce GigaFactory? Internauci już się mobilizują

Jak Donald Trump wykorzystuje amerykańskie niepokoje?

Comments

comments

16
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...