Dominik Szczepański autorem działu Sport na Wyborcza.pl 

Informacja Prasowa - 11.05.2021
63

Dominik Szczepański autorem działu Sport na Wyborcza.pl 

Dominik Szczepański autorem działu Sport na Wyborcza.pl 

Od maja 2021 r. swoje teksty na Wyborcza.pl będzie publikować Dominik Szczepański, dziennikarz, pisarz i podróżnik. Kilka razy w miesiącu w dziale Sport ukazywać się będą jego artykuły poświęcone wyprawom w najwyższe góry świata – Himalaje i Karakorum, które budzą wielkie zainteresowanie czytelników „Gazety Wyborczej”. 

Dominik Szczepański był przed laty dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, później dał się poznać głównie jako pisarz i podróżnik. Jest uznawany za znawcę tematyki górskiej.

– Teksty Dominika Szczepańskiego będą koncentrowały się wokół Himalajów i Karakorum, najwyższych gór świata, których zdobywanie i eksploracja budzą wielkie zainteresowanie czytelników „Wyborczej”. Chcemy dostarczyć im jeszcze więcej najlepszych treści poświęconych tej tematyce – mówi Marcin Wesołek, kierownik działu Sport „Gazety Wyborczej”.

Pierwszy artykuł Dominika Szczepańskiego ukaże się na Wyborcza.pl już jutro – w środę, 12 maja 2021 r. To opowieść o Uelim Stecku, ikonie himaialzmu, laureacie dwóch Złotych Czekanów, bijącym rekordy prędkości, ratującym w górach ludzi, największym sportowcu wśród himalaistów. I o wątpliwościach dotyczących tego, czy jego najsłynniejsze brawurowe wejścia na Sziszapangmę (8013 m) i Annapurnę (8091 m) faktycznie miały miejsce.

Dominik Szczepański to dziennikarz, autor i współautor książek „Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody” (Wydawnictwo Neverending Stories), „Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął Atlantyk kajakiem”, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, „Spod zamarzniętych powiek” – biografia Adama Bieleckiego, „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” (wydane nakładem Wydawnictwa Agora). Dwie ostatnie okazały się bestsellerami i były tłumaczone na francuski i włoski. Z bazy pod Nanga Parbat relacjonował pierwsze zimowe wejście na szczyt. Członek trzech wypraw eksploracyjnych do Parku Narodowego Chiribiquete w Kolumbii (nominacja do nagrody Travelera “National Geographic”.)

Comments

comments

63
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...