Dołącz do Akademii Opowieści w Warszawie

Informacja Prasowa - 22.02.2017
210

Dołącz do Akademii Opowieści w Warszawie

Jeszcze tylko przez miesiąc – do 31 marca br. – redakcja „Gazety Wyborczej” będzie zbierać teksty czytelników poświęcone najważniejszym osobom w ich życiu. Najlepsze opowieści zostaną opublikowane w „Dużym Formacie” i nagrodzone finansowo.

W ramach projektu Akademia Opowieści reporterzy „Dużego Formatu” spotykają się w całej Polsce z czytelnikami i inspirują ich do pisania, rozmawiając ze znanymi artystami o ważnych dla nich osobach. Już dziś, 22 lutego br. spotkają się w Warszawie z Marią Peszek i Zofią Czerwińską.

 Akademia Opowieści to projekt, w ramach którego redakcja zachęca czytelników do opisania najważniejszego człowieka w ich życiu, aby razem stworzyć portrety osób ważnych, choć powszechnie nieznanych. Teksty na konkurs (do 8000 znaków) czytelnicy mogą nadsyłać do 31 marca br. poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie.

Dotychczas zebrano już 500 zgłoszeń. Nagrodą będzie publikacja 12 wybranych tekstów w „Dużym Formacie”. Autorzy trzech najlepszych opowieści otrzymają również nagrody finansowe.

Aby zainspirować czytelników do pisania, reporterzy „Dużego Formatu” spotykają się w całej Polsce ze znanymi artystami i rozmawiają o najważniejszych osobach w ich życiu. Najbliższe spotkanie odbędzie się już dziś, w środę, 22 lutego br. w Warszawie – o tym kto odegrał ważną rolę w ich życiu, opowiedzą aktorka Zofia Czerwińska i Maria Peszek, piosenkarka, performerka i aktorka. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00 w Faktycznym Domu Kultury, a poprowadzą je Włodzimierz Nowak i Mariusz Szczygieł, reporterzy „Dużego Formatu”. Wstęp wolny.

Kolejne spotkania z cyklu Akademia Opowieści odbędą się m.in. w Poznaniu, Opolu, Bydgoszczy i Krakowie. Pełny harmonogram spotkań można znaleźć na stronie.

 Partnerem Akademii Opowieści jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, organizator Festiwalu Małych Opowieści realizowanego w ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin. Festiwal odbędzie się w czerwcu br. w Lublinie i będzie zwieńczeniem Akademii Opowieści.

Comments

comments

210
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...