Do OLX Group dołącza obido, innowacyjna platforma dla deweloperów mieszkaniowych

Informacja Prasowa - 25.02.2021
166

Do OLX Group dołącza obido, innowacyjna platforma dla deweloperów mieszkaniowych

Do OLX Group dołącza obido, innowacyjna platforma dla deweloperów mieszkaniowych

– Obido wpisuje się w nasze strategiczne plany rozwoju rynku pierwotnego, który odpowiada za 45% wartości rynku mieszkaniowego w Polsce. Dzięki transakcji zwiększymy specjalizację w segmencie nowych mieszkań i domów. Wymagania klientów deweloperów oraz samych deweloperów są bardzo wysokie i zróżnicowane. Obido będzie doskonałą odpowiedzią na to wyzwanie. – podkreśla Monika Rudnicka, General Manager Real Estate Europe w OLX Group.
– Misją obido jest stworzenie nowego standardu w poszukiwaniu mieszkania lub domu, aby było ono maksymalnie efektywne, przyjemne i naturalne. Dzięki transakcji będziemy mogli jeszcze lepiej ją realizować. Pozwoli nam na umocnienie pozycji w Polsce, a w przyszłości może umożliwić ekspansję na rynki zagraniczne. – podkreślają Marian Bruliński i Paweł Gniadkowski – założyciele obido.
IP2.jpg
Obido to spółka technologiczna, która od 5 lat tworzy innowacyjne rozwiązania dla rynku nieruchomości, m. in. platformę, która dzięki zaawansowanym algorytmom wspomaganym przez sztuczną inteligencję pozwala skutecznie łączyć deweloperów i klientów poszukujących nowych mieszkań. W 2019 i 2020 obido uznane zostało przez Deloitte za jedną z dwudziestu najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w naszej części świata. Obido dołączając do OLX Group wzmacnia Otodom i OLX, najpopularniejsze w Polsce serwisy ogłoszeniowe z nieruchomościami.
Obido zachowa swoją markę, model biznesowy i będzie funkcjonowało równolegle do OLX i Otodom. Firma zapowiada dodatkowe rekrutacje, które mają wzmocnić zespoły odpowiedzialne za rozwój rynku pierwotnego w OLX Group.
OLX Group
OLX Group to najszybciej rozwijająca się sieć serwisów ogłoszeniowych na świecie. Co miesiąc korzysta z nich 300 milionów użytkowników w ponad 30 krajach. W Polsce znana jest m. in. z prowadzenia serwisów OLX, Otomoto, Otodom czy Fixly. Do czołowych marek OLX Group w segmencie nieruchomości należą też Imovirtual (Portugalia), Storia (Rumunia), Property24 (RPA) czy Properati działające w krajach Ameryki Łacińskiej. Wszystkie pomagają łączyć obie strony transakcji w sprytny i wygodny dla klientów sposób. OLX Group napędza zespół ponad 10 tysięcy pracowników z całego świata. Więcej na www.olxgroup.com.
OLX Group jest częścią Prosus, globalnej grupy internetowej, która jest jednym z największych inwestorów technologicznych świata. Prosus jest notowany na giełdach w Amsterdamie (AEX:PRX) i Johannesburgu (XJSE:PRX), a jego większościowym udziałowcem jest Naspers. Więcej informacji o firmach i inwestycjach Prosus znaleźć można na stronie www.prosus.com
Obido
Obido to spółka technologiczna działająca na polskim rynku od 2016 roku. Stworzyła m. in. zyskującą uznanie platformę marketingową łączącą deweloperów i klientów poszukujących nowych mieszkań. Wyróżnia ją innowacyjny model biznesowy, skupienie na potrzebach klientów i zaawansowane algorytmy wspomagane AI, które pomagają znaleźć mieszkania najlepiej spełniające oczekiwania użytkowników. Więcej na www.obido.pl

Comments

comments

166
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...