Do 31 sierpnia można zgłaszać kandydatów do Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich!

Informacja Prasowa - 26.08.2021
290

o 31 sierpnia można zgłaszać kandydatów do Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich!

Już tylko do 31 sierpnia można zgłaszać kandydatów do Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich! Doceń tych, którzy opowiadają historię Polski.

Do końca sierpnia można zgłaszać kandydatów do III edycji Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich – inicjatywy realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!. Organizatorzy szukają firm, instytucji, nauczycieli, dziennikarzy, pasjonatów, organizacji pozarządowych oraz osób publicznych – wszystkich, którzy aktywnie promowali wiedzę o historii Polski XX w. oraz edukację historyczno-patriotyczną od 1 stycznia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. Laureatów wybierze Kapituła Nagrody oraz Internauci.

Poprzednie edycje Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich pokazały, że wciąż wiele jest niezwykle ambitnych projektów opowiadających o historii Polski XX w., a docenianie wartych naśladowania ludzi, instytucji i inicjatyw zachęci innych do aktywnego promowania wiedzy i edukacji historycznej.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że trudno jest opowiadać historię naszego kraju w sposób rzetelny, zrozumiały i angażujący. Trzy lata temu ustanowiliśmy Nagrodę BohaterONy im. Powstańców Warszawskich, by wyróżnić tych, którzy taką wyjątkową umiejętność posiadają oraz by zmotywować innych do realizowania podobnych inicjatyw promujących i pielęgnujących wiedzę na temat historii Polski XX wieku – tłumaczy Agnieszka Łesiuk-Krajewska, pomysłodawczyni Nagrody BohaterONy.

Nagroda BohaterONy 2021 ma za zadanie wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną od 1 stycznia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. Laureatów w każdej z siedmiu kategorii – instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat i dziennikarz – wybierze Kapituła Nagrody złożona z przedstawicieli polskiego rządu, środowisk kombatanckich, historyków i ambasadorów VI edycji kampanii BohaterON – włącz historię!. Na podstawie oddanych przez nią głosów zostaną przyznane Złote, Srebrne i Brązowe BohaterONy.

Udział w wyborze laureatów będą mieli również internauci, którzy w wyniku głosowania za pośrednictwem strony www.BohaterON.pl w każdej kategorii przyznają Złotego BohaterONa Publiczności.

Kandydata do Nagrody może zgłosić każda pełnoletnia osoba – wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie kampanii i przesłać jego skan wraz ze zgodą kandydata na adres [email protected]. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 sierpnia.

– Chcemy wspólnie docenić tych, którzy podtrzymują pamięć o historii Polski: społeczników, pasjonatów, artystów, dziennikarzy, firmy – wszystkich, którzy swoim zapałem i kreatywnością sprawiają, że historia jest dla nas ciekawsza. Zależy nam na tym, aby pokazać, że naszą historię powinniśmy opowiadać sami, żeby inni nie zrobili tego kiedyś za nas .– mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka projektu BohaterON – włącz historię.

Po 31 sierpnia Komitet Organizacyjny Nagrody wybierze po pięciu nominowanych w każdej kategorii. Następnie zgłoszenia zostaną przekazane członkom Kapituły Nagrody BohaterONy, która pod przewodnictwem Wiceprezesa Rady Ministrów prof. Piotra Glińskiego w wyniku głosowania przyzna Złote, Srebrne i Brązowe BohaterONy.

Później, od 14 września do 14 października br. będzie można zagłosować na swojego faworyta do wyróżnienia poprzez stronę bohateron.pl. Każdy z głosujących ma prawo do oddania głosu raz dziennie na jednego Nominowanego w każdej z kategorii. Nominowanym, którzy otrzymają najwięcej głosów w swojej kategorii, zostaną przyznane Złote BohaterONy Publiczności.

Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku w Warszawie.

W promocję kampanii włączyli się znani polscy aktorzy: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Zakościelny, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca oraz Michał Czernecki. Wszyscy wystąpili w spocie promującym akcję.

Comments

comments

290
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...