Dlaczego padły serwery? Znamy kulisy czwartkowej awarii OVH

Redakcja PR - 13.11.2017
89

Dlaczego padły serwery? Znamy kulisy czwartkowej awarii OVH

W czwartek wszyscy byliśmy świadkami niecodziennej awarii. Nie wszystkie strony wyświetlały się jak należy. Dziś wiemy już, że za całe zamieszanie odpowiada awaria w firmie hostingowej.

Awaria rozpoczęła się o godzinie 7 rano, w jej efekcie strony hostingowane przez OVH przestały działać. Do poszkodowanych witryn należą między innymi: ushpushgo.com, zaufanatrzeciastrona.pl, jakdojade.pl, joemonster.org, kwejk.pl.

Pierwsze newsy informowały, że problem tkwił w przerwie  zasilania w siedzibie firmy. Okazało się jednak, że nie była to przyczyna usterki.

Jak przyznał w rozmowie z InnPoland prezes OVH Octave Klaba, prawdziwym powodem uziemienia mnóstwa stron internetowych na całym świecie był błąd w oprogramowaniu. Szef firmy powiedział, że czas trwania awarii wynikał z resetu wszystkich urządzeń. To główny i największy powód usterki.

Octave Klaba podkreślił również, że firma w pełni poczuwa się do wzięcia odpowiedzialności za przerwę w działaniu witryn ich klientów. Zapowiedział również, iż OVH wypłaci im odpowiednie odszkodowanie.

Comments

comments

89
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...