Dlaczego najlepsi pracownicy odchodzą?

Redakcja PR - 01.08.2016
103

Dlaczego najlepsi pracownicy decydują się na opuszczenie firmy?

Tylko dlatego, że ktoś jest zadowolony ze swojej pracy wcale nie znaczy że nie szuka lepszych ofert. Właśnie dlatego jest niezwykle ważne, abyś nadążać za potrzebami swoich pracowników, motywować ich i rzucać wyzwania. Według reportu przygotowanego przez CareerBuilder aż 21 procent pracowników planuje zmienić pracę w 2016 (wzrost z 16 procent w 2015), a zatrudnianie i szkolenie nowych pracowników jest drogie. Zacznij sobie zdawać sprawę z tego, dlaczego Więc zdawaj sobie sprawę z przyczyn odejścia najlepszych pracowników. Zastanów się, czy możesz ten problem rozwiązać na przyszłość, aby twoi pracownicy byli szczęśłiwy, i zostali z tobą długo.

1. Są lekceważeni i niedoceniani

Niezależnie od tego jak bardzo ludzie lubią swoją pracę, prawdopodobieństwo odejścia jest u nich wyższe, kiedy czują się niedoceniani. Poczują się wartościowi dla firmy jeśli zauważysz ich starania. Nawet jeśli nie masz dużego budżetu na pensje,  spróbuj zaoferować pracownikom obiady lub dodatkowe zajęcia sportowe.

2. Nie mają możliwości awansu

Każdy ambitny pracownik będzie sfrustrowany jeśli możliwości awansu są bardzo małe lub ich nie ma. Sama wizja robienia tego samego przez lata nie jest ekscytująca, szczególnie dla najlepszych pracowników.

Niektórzy pracodawcy faworyzują członków rodziny i bliskich znajomych zamiast tych, którzy mają lepsze kwalifikacje do tej pracy, lub wybierają pracownika z spokojniejszym usposobieniem zamiast innego kto by się bardziej nadawał, ale ma temperament. Takie sytuacje wywołają niezadowolenie twoich pracowników. Może to spowodować, że zaczną szukać pracy gdzie indziej. Może to brzmieć jak banał, ale nie dyskryminuj nikogo. Twoi pracownicy muszą wiedzieć, że mają równe szanse w ubieganiu się o wyższe stanowisko w firmie. Zapewnij pracownikom takie zadania, które będą wymagać od nich odpowiedzialności i pracy w grupie.

5121772432_0bc99ce54d_o

3. Nie są docenieni lub nagradzani za ciężką pracę

Pracownicy chcą czuć, że jesteś wdzięczny za ich ciężką pracę. Może to być okazane na różne

sposoby – ­bardziej  lub mniej materialne. Dziękuj im często, rozważaj małe bonus casinoy, certyfikaty uznania, czy nawet prostą plakietkę.

4. Hamujesz zapał pracowników

Pomóż swoim pracownikom poczuć się intergralną częścią twojej firmy poprzez docenianie ich pomysłów i wkładu, w przeciwnym razie moga się poczuć wybcowani i nieistotni. Zaplanuj co­tygodniowe spotkania i włącz pracowników w proces podejmowania decyzji, kiedy to możliwe.

5. Nie pozwalasz brać odpowiedzialności

Pracownicy muszą wiedzieć że ufasz im wystarczająco aby pozwolić na samodzielną pracę. Menedżerowie, którzy obserwują ich każdy ruch na pewno tego zaufania nie wzbudzają. Doskonali menedżerowie zachęcają swoich pracowników do niezależności, podejmowania decyzji, i brania na siebie większej odpowiedzialności. Jeśli to się sprawdza, pozwól pracownikom pracować z domu kilka razy w miesiącu.

8511144111_79bcdd6d67_o

6. Morale są słabe

Jednym ze sposobów na podniesienie morali firmy jest zachęcie pracowników do pracy na cele społeczne. Możesz na przykład raz w miesiącu zaproponować pracownikom uczestnictwo w wolontariacie w schronisku czy w domu dziecka.

Pamiętaj, że zdrowy pracownik to szczęśliwszy pracownik. Oferuj pracownikom benefity takie jak karnety na siłownię, wejściówki na basen czy jogę. Dzięki temu zredukujesz poziom ich stresu.

Pracownicy którzy lubią chodzić do pracy i widzą w niej przyszłość, rzadziej będą szukać nowej. Stwórz taki klimat w pracy, który będzie rzucał wyzwania, ale nie stresował – dzięki temu  utrzymasz najlepszych i najmądrzejszych pracowników jak najdłużej.

Artykuł pochodzi z serwisu Ragan.com 

Tłumaczenie: Zofia Moritz

Grafiki: flickr.com

Comments

comments

103
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...