Disney otrzyma gigantyczne odszkodowanie za śmierć Carrie Fisher?

Redakcja PR - 02.01.2017
47

Wytwórnia Disney może dostać 50 milionów dolarów odszkodowania za śmierć Carrie Fisher- podaje TVN24 BIS

Nawet 50 milionów dolarów odszkodowania może otrzymać wytwórnia Disney za śmierć odtwórczyni roi księżniczki Lei – Carrie Fisher – informuje TVN24BiZ. Twórcy „Gwiezdnych Wojen” zabezpieczyli się na wypadek, gdyby aktorka nie mogła zagrać w którejś z części sagi filmowej.

Jak podaje TVN24 Biznes i Świat, Carrie Fisher podpisała z firmą Disney kontrakt na trzy nowe filmy z cyklu „Gwiezdnych Wojen”. Pierwszy z nich trafił na ekrany kin w grudniu tego roku. Wytwórnia ubezpieczyła się na kwotę 50 milionów dolarów na wypadek, gdyby aktorka nie mogła wystąpić w kolejnych filmach. Po jej śmierci Disney najprawdopodobniej zainkasuje olbrzymie odszkodowanie.

Carrie Fisher po raz pierwszy wcieliła się w postać księżniczki Lei w 1977 roku (w filmie „Gwiezdne Wojny”, który kilka lat później dostał podtytuł „Nowa nadzieja”). Rolą księżniczki Lei zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Zmarła 27 grudnia 2016, w wieku 60 lat.

„Gwiezdne wojny: historie” to zaplanowany na trzy części cykl filmów, poświęcony wydarzeniom rozgrywającym się między kolejnymi częściami głównego cyklu. Pierwszy z nich, „Łotr 1” miał premierę w grudniu 2016 roku. Kolejne dwa filmy zaplanowane są na 2018 i na 2020 rok.

Źródło: TVN24 BIS

 

Comments

comments

47
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...