Digital Audio i Video Brothers Music nawiązują współpracę

Informacja Prasowa - 02.11.2021
8

Digital Audio i Video Brothers Music nawiązują współpracę

Digital Audio i Video Brothers Music nawiązują współpracę

Wzrost popularności podkastów w Polsce oraz coraz większe zainteresowanie marketerów tym medium sprawiły, że Digital Audio oraz Video Brothers Music nawiązały współpracę, aby kompleksowo promować audycje twórców.

Digital Audio to firma specjalizująca się w realizacji kampanii reklamowych w podkastach. Reklamodawcom umożliwia pojawienie się w dziesiątkach podkastów o różnej tematyce. Twórcom natomiast ułatwia monetyzację, udostępniając podkasty szerokiej gamie reklamodawców przy jednoczesnym poszanowaniu charakterystyki tego medium.

Video Brothers Music to cyfrowy dystrybutor i sieć partnerska dedykowana twórcom muzyki i podkastów. Firma oferuje szeroki zakres świadczeń w obszarze dystrybucji muzycznej w Internecie, zabezpieczania treści oraz ich optymalizacji. Odpowiada za obsługę ponad 90 artystów obecnych na YouTube i zabezpiecza bazę blisko 20 tysięcy zasobów muzycznych w Internecie. Wśród partnerów stricte podkastowych znajdują się m.in. Abelard Giza (Strefa Gizy), serial “Piątek”, Holocron czy Śledztwo Pisma.

“Pełnimy funkcję łącznika pomiędzy platformami bazującymi na wideo oraz tymi umożliwiającymi głównie odsłuch muzyki w Internecie. Wprowadzamy autorów podkastów na YouTube i jednocześnie ułatwiamy twórcom zaistnieć na pozostałych serwisach streamingowych, na chwilę obecną jest ich blisko 50.” – mówi Tomasz Oreł (Head of Video Brothers Music).

“Koncepcja projektu to budowa sieci reklamowej, czyli zjednoczenie podkastów zajmujących się różną tematyką – od Lifestyle, przez Naukę, Sport, Rozrywkę po Biznes i IT, pod jednym brandem. Do współpracy z Video Brothers Music, Digital Audio wniesie aktywne poszukiwanie reklamodawców, dbając o promocję, sprzedaż, zarządzanie oraz rozliczenie kampanii.” – dodaje Marek Mysłek (Project Executive w Digital Audio).

Wraz z Digital Audio udało się zrealizować już kilka kampanii opartych na współpracy marek z podkastami. Oprócz najprostszych form reklamowych jak “host-read” pojawiły się też wywiady z przedstawicielami marketerów, recenzje produktów i konkursy dla słuchaczy.

Ruch partnerów Video Brothers Music skupionych w obszarze internetowej dystrybucji formatów podkastowych to około 2 miliony odtworzeń miesięcznie.

“Oferujemy wsparcie nie tylko doświadczonym twórcom, którym zależy na kompleksowym zarządzaniu ich katalogami w internecie oraz zwiększeniu dochodów. Staramy się równolegle odkrywać nowe talenty i pomagać im rozwijać karierę w internecie.” – podkreśla Oreł.

Współpraca pomiędzy Digital Audio i Video Brothers Music jest pierwszą tego typu w Polsce. Oba podmioty chcą synergicznie i komplementarnie uzupełnić własne kompetencje, aby zaoferować kompleksową obsługę twórcom internetowych słuchowisk oraz muzyki.

Comments

comments

8
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...