„Didaskalia” Patrycjusza Wyżgi mają już 100 tys. subskrybentów

Jerzy Ciszewski - 19.06.2023
89

„Didaskalia” to nowy format video podcastów WP, w których Patrycjusz Wyżga rozmawia z gośćmi o najważniejszych tematach

„Didaskalia” to nowy format video podcastów WP, w których Patrycjusz Wyżga rozmawia z gośćmi o najważniejszych tematach politycznych, gospodarczych, społecznych i naukowych. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 11 marca, do tej pory ukazało się ich 15. W ciągu nieco ponad trzech miesięcy program zyskał 100 tys. subskrybentów na YouTubie, dzięki czemu Didaskalia WP są jednym z najszybciej rosnących nowych kanałów na tej platformie.   

Nowe odcinki publikowane są w każdą niedzielę o 19:00. Jak opisują sami twórcy „Didaskalia to tekst poboczny, który czytającemu pozwala lepiej zorientować się w kontekście sytuacyjnym danego wydarzenia”. Patrycjusz Wyżga w rozmowach ze swoimi gośćmi odkrywa kolejne warstwy złożonych problemów, dążąc do szerszego oglądu, który pozwala lepiej rozumieć zachodzące na świecie zmiany i procesy.

Zdecydowana większość naszych wywiadów jest długa i dotyka spraw niezupełnie łatwych
i nie całkiem oczywistych. A jednak widzowie chętnie po nie sięgają. Mój wniosek jest bardzo optymistyczny: odbiorcy mediów w Polsce są dużo mądrzejsi i dużo ciekawsi świata, niż powszechnie przyjęło się uważać. Jestem wdzięczny naszym widzom, że decydują się poświęcać swoją uwagę i swój cenny czas, by poszerzać obraz świata o detale i „instrukcje”, jakie przynoszą nasi znakomici rozmówcy –
mówi Patrycjusz Wyżga, gospodarz programu.

Do tej pory w programie gościli Krzysztof Wojczal, Bogusław Wołoszański, Tomasz Rożek, Bogdan Góralczyk, Tomasz Terlikowski, Hieronim Grala, Jerzy Bralczyk, Andrzej Dragan, Krzysztof Zanussi, Rafał Zaorski, Antoni Dudek, Mateusz Lachowski, Artur Chmielewski, Major Tarski.

Największą popularnością cieszyły się odcinki z gościnnym udziałem prof. Andrzeja Dragana – 960 tys. wyświetleń, Bogusława Wołoszańskiego – 870 tys. wyświetleń i Rafała Zaorskiego – 725 tys. wyświetleń. Łącznie wszystkie odcinki zyskały ponad 5 milionów wyświetleń.

Didaskalia WP pokazują, że media odpowiadają nie tylko za szybkie dostarczanie najważniejszych informacji i tropienie nieprawidłowości. Wciąż mamy olbrzymią grupę odbiorców, którzy oczekują, że media będą przybliżać im coraz bardziej skomplikowany świat i go tłumaczyć. Świadomie wystartowaliśmy z tym formatem właśnie na YouTubie, bo chcemy dostarczać najlepsze treści nie tylko w naszych serwisach. Gratuluję twórcom formatu, bo ich sukces mierzony liczbą subskrybentów jest spektakularny – komentuje Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Wydawcą programu jest Kuba Jankowski, za produkcję odpowiada Paweł Mierzyński.

W następnych odcinkach wezmą udział m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, polska dziennikarka i reportażystka, wieloletnia korespondentka w Rosji, Bogdan de Barbaro, psychiatra i psychoterapeuta, wieloletni pracownik naukowy Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ oraz były dowódca wojsk lądowych, generał Waldemar Skrzypczak.

Comments

comments

89
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...