Debata ekspercka „Przekaz, fake news i dezinformacja w przestrzeni publicznej”

Informacja Prasowa - 26.11.2019
256

Debata ekspercka "Przekaz, fake news i dezinformacja w przestrzeni publicznej"

Jak manipulują agencje informacyjne i media? Jakimi narzędziami perswazji posługują się ruchy polityczne, a nawet całe siatki propagandy? Jak panująca dezinformacja wpływa na światopogląd społeczeństw?

The Warsaw Institute Review wraz z Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW mają przyjemność zaprosić na debatę ekspercką „Przekaz, fake news i dezinformacja w przestrzeni publicznej”, która odbędzie się 3 grudnia 2019 r. w Auli Głównej Starego BUW-u.

Wydarzenie ma na celu obiektywne przybliżenie zjawisk perswazji, fake newsów i dezinformacji poprzez prezentację licznych case-studies z obszarów dziennikarstwa, public relations, psychologii, geopolityki i spraw międzynarodowych, co w rezultacie przyczyni się do rozwinięcia wiedzy i świadomości społecznej. A wszystko to w ciekawej, eksperckiej i świeżej formie.

O perswazji, fake-newsach i dezinformacji opowiedzą:

  • dr Alicja Waszkiewicz-Raviv – doktor i wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspertka w zakresie psychologii, kształtowania i badania wizerunku, public sector PR, komunikacji wizualnej, semiotyki obrazu oraz psychologii mediów.
  • dr Łukasz Przybysz – doktor i wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w zakresie public relations, mediów, etyki PR, komunikacji społecznej i politycznej. Autor badań, publikacji i wystąpień dot. public relations, komunikacji politycznej, etyce i wielu innych. Współpracownik Uniwersytetu Otartego oraz organizacji branżowych: ZFPR, IMM.
  • Paweł Pawłowski – przewodniczący Rady Fundacji Warsaw Institute, doktorant w Instytucie Nauk o Państwie i Prawie Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent stażu naukowego w The Institute of World Politics w Waszyngtonie oraz Babson Entrepreneurship Program w Babson College w Bostonie. Ekspert w zakresie spraw współpracy międzynarodowej, swoje badania koncentruje na problemie dezinformacji oraz wpływie nowych technologii na bezpieczeństwo międzynarodowe.

Spotkanie moderować będzie Redaktor Naczelna The Warsaw Institute Review Izabela Wojtyczka.

Rejestracja na wydarzenie:
https://www.eventbrite.com/e/debata-przekaz-fake-news-i-dezinformacja-w-przestrzeni-publicznej-tickets-83146929705

Harmonogram debaty:

– 17:45 – rozpoczęcie rejestracji

– 18:05 – dr Alicja Waszkiewicz-Raviv „Obraz i informacja jako narzędzia perswazji”

– 18:25 – dr Łukasz Przybysz „P.T. Barnum, kręgi w zbożu, Adam Słodowy i Brexit – czyli fake news w komunikacji publicznej”

– 18:45 – Paweł Pawłowski „Dezinformacja – Quid est veritas?”

– 19:05 – rozpoczęcie sesji Q&A z uczestnikami spotkania

– 19:30 – sesja networkingowa z kawą, herbatą i ciasteczkami

Koordynator wydarzenia:
Łukasz Biernacki
+48 509 301 112

Ogranizator:
www.facebook.com/TheWarsawInstituteReview/

Patron honorowy debaty: Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW
www.facebook.com/WDIB.UW/

Patron medialny wydarzenia: Uniwerek.TV
www.facebook.com/Uniwerek.TV/

Comments

comments

256
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...