Daft Punk, pionierzy French house, uruchamiają oficjalne konto na TikToku

Informacja Prasowa - 17.10.2022
220

Pełny katalog muzyczny Daft Punk oraz specjalne filtry będą dostępne dla użytkowników platformy od wtorku, 18 października

Daft Punk, pionierzy French house, uruchamiają oficjalne konto na TikToku

Duet Daft Punk uruchomił swoje oficjalne konto na TikToku (@daftpunk), celebrując tym samym prawie trzydziestoletnią działalność na globalnej scenie muzyki tanecznej. Ponad miliardowa społeczność platformy już od wtorku, 18 października, może wykorzystywać pełny katalog muzyczny Daft Punk w swoich kreacjach wideo.

Po raz pierwszy w historii, TikTok’s Effect House – platforma TikToka umożliwiająca tworzenie efektów specjalnych, wprowadzi także dwa oficjalne filtry Daft Punk, z których będą mogli korzystać fani duetu. Stworzone przez holenderską projektantkę efektów Isabel Palumbo dwa filtry, pozwolą społeczności aplikacji dowolnie modyfikować kask w stylu Daft Punk, a także przywrócą Charles the Dog – postać, którą po raz pierwszy można było zobaczyć w wyreżyserowanym przez Spike’a Jonze’a teledysku do przełomowego, nominowanego do nagrody Grammy utworu „Da Funk” z 1998 roku.

Pełny katalog muzyczny Daft Punk oraz specjalne filtry będą dostępne dla użytkowników platformy od wtorku, 18 października.

O Daft Punk

Daft Punk to francuski duet muzyki elektronicznej założony w 1993 roku w Paryżu przez Thomasa Bangaltera i Guy-Manuela de Homem-Christo. Powszechnie uważany za jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki tanecznej. Popularność zdobył pod koniec lat 90., zyskując uznanie krytyków, a w kolejnych latach odnosząc sukces komercyjny, łącząc elementy muzyki house z funkiem, disco, indie rockiem i popem. Współpraca z Pharrellem Williamsem, Kanye Westem i The Weeknd sprawiła, że twórczość Daft Punk dotarła do szerokiego grona odbiorców. Od ogłoszenia zakończenia działalności 22 lutego 2021 roku, Daft Punk dzieli się swoim katalogiem muzycznym z fanami, równocześnie prezentując swój styl i utwory nowym fanom na całym świecie.

Comments

comments

220
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...