Cztery rzeczy do zrobienia bez opuszczania domu

Informacja Prasowa - 08.04.2020
225

Cztery rzeczy do zrobienia bez opuszczania domu

Cztery rzeczy do zrobienia bez opuszczania domu

Ostatnia zmiana przepisów mocno ograniczyła nasze wyjścia z domu i wprowadziła dość bolesne kary za nieprzestrzeganie obowiązującego prawa. Co możemy robić bez wstawania z kanapy, bez kontaktów z innymi ludźmi i ile to wszystko może kosztować? Dziś na te i inne pytania odpowiadają eksperci hapipożyczek.

W obecnym świecie jest wiele aktywności, które w pełni przeniosły się już do Internetu. Za pośrednictwem sieci możemy zaspokoić nasze potrzeby związane na przykład z rozrywką, czy edukacją. Mówimy w tym miejscu o usługach, które nie wymagają opuszczania domu i kontaktu z osobami z zewnątrz. Co możemy robić bez odbierania paczek, czy choćby podpisu umowy dostarczonej przez kuriera? Sprawdzamy jakie mamy możliwości i ile to wszystko kosztuje?

Nie samym chlebem żyje człowiek

Nasz przegląd zaczniemy od rozrywki i platform streamingowych. Oczywiście w Internecie możemy znaleźć legalne i darmowe serwisy z filmami, ale jeśli chcielibyśmy obejrzeć coś w miarę „świeżego”, czy popularnego to musimy się już liczyć z konkretnymi wydatkami. W Polsce działa obecnie kilka platform, a miesięczna opłata w tych najpopularniejszych waha się od 25 do 52 zł. W skali roku jest w związku z tym już od 300 do 624 zł. Cena zależy od platformy, jakości obrazu, czy liczby odbiorników, na których jednocześnie chcemy oglądać przesyłane treści. Nie musimy tu podpisywać papierowej umowy, a do uruchomienia usługi wystarczy karta płatnicza. Zrezygnować możemy z kolei w każdej chwili.

Warto dodać, że nie tylko filmy i seriale mogą nam w podobny sposób umilać czas kwarantanny. Na tej samej zasadzie możemy uzyskać dostęp do bogatych zbiorów z e-bookami, muzyką, czy audiobookami. Jeśli jednak wolimy coś kupić jednorazowo i mieć do tego dostęp na zawsze, to oczywiście też jest taka opcja. Możemy na przykład kupić w sklepie internetowym zapas audiobooków oraz rozkoszować się głosem dobrych polskich aktorów czytających nam wybrane powieści. Ogromnym plusem audiobooków jest to, że można ich słuchać podczas wykonywania innych czynności w domu. Ile one kosztują? Za zestaw składający się z 10 sztuk zapłacimy mniej więcej od 200 do 800 zł.

Przede wszystkim edukacja

Jeżeli mimo trudnych warunków znajdziemy czas i siły na swoją edukację, to możemy na przykład rozpocząć naukę języka. Istnieje obecnie kilka serwisów, które mogą nas połączyć z nauczycielami z całego świata. Wystarczy się zarejestrować, a następnie wybrać język jaki chcemy poznać i konkretnego nauczyciela. Dzięki filtrom możemy określić czy ma to być profesjonalny, certyfikowany lektor, wybrać jego kraj pochodzenia, czy zaznaczyć, że interesuje nas wyłącznie native speaker. Następnie wybieramy wolny czas w grafiku danego nauczyciela, określamy długość lekcji i umawiamy się na wirtualne spotkanie. Ile kosztuje taka indywidulana lekcja? W zależności od nauczyciela i języka cena waha od 20 do nawet 300 zł za godzinę. Warto jednak pomyśleć o zakupie pakietu lekcji, ponieważ dzięki temu otrzymamy zazwyczaj kilka procent zniżki. Za 10 godzin lekcji angielskiego z native speakerem, czyli z osobą dla której język Shakespeare’a jest tym ojczystym, zapłacić wtedy powinniśmy od 400 do 1 800 zł.

Plusem takich platform jest możliwość umawiania się z innymi użytkownikami na „wymiany językowe”. Jak one działają? Jeżeli na przykład jakiś Chińczyk chce poznać uroki języka polskiego, a my chcielibyśmy poznać bliżej chiński, to możemy się umówić na w pełni darmowe spotkania internetowe. W ich trakcie my wcielimy się w rolę nauczyciela polskiego, a nasz nowy znajomy będzie naszym osobistym profesorem chińskiego.

Nie tylko nowy język jesteśmy w stanie poznać w ten sposób. W Internecie istnieją platformy z kursami programowania, marketingu, grafiki, obsługi poszczególnych programów, czy na przykład technik zwinnego zarządzania. Przeważnie mają one formę zbioru nagrań, w których nauczyciel tłumaczy nam aspekty teoretyczne i zachęca to przejścia razem z nim przez konkretne ćwiczenia. Do tego przeważnie otrzymujemy dostęp do dodatkowych materiałów i rzeczy potrzebnych nam do wykonania części praktycznej. Ceny mogą być w tym przypadku bardzo różne i w zależności od zakresu oraz rodzaju kursu wahają się od kilkudziesięciu do tysiąca złotych. Wszystko w związku z tym zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, ilości wolnego czasu, wewnętrznej motywacji, czy… możliwości finansowych.

Comments

comments

225
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...