Czego szukamy w internecie?

Redakcja PR - 06.07.2016
225

Jakie frazy interesują Polaków najbardziej?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile osób w danej chwili wyszukuje tę samą frazę co Wy? Sprawdzamy codziennie portale społecznościowe, wiadomości ze świata, a czy komukolwiek z Was przyszło na myśl, aby zamiast tego sprawdzić najczęściej wyszukiwane frazy w Google? Przyjrzyjmy się zatem, co w tym momencie jest najbardziej popularne w Polsce! Czego szukamy w internecie?

Na pierwszym miejscu wśród zyskujących popularność w ostatnich 24 godzinach (04.07.15) jest fraza: Agnieszka Radwańska, Wimbledon, Dominika Cibulkova. Nie mamy wątpliwości, że jest to spowodowane meczem obu tych zawodniczek. Radwańska jest naszym sportowym ,,towarem eksportowym”, więc nic dziwnego, że wyszukujemy informacji na ten temat, chcemy być na bieżąco z jej osiągnięciami.

Dalej w rankingu znajduje się fraza: Denis Suarez, FC Barcelona, Villarreal CF. Ma to związek z faktem, że piłkarz przed tym ostatnim klubem grał właśnie w FC Barcelona, a teraz znów tam wraca. Ten młody zawodnik jeszcze namiesza na murawie… Dla piłki nożnej jest to jeden z najlepszych okresów, bo jednocześnie mamy przecież Euro, kibiców tego sportu więc przybywa.

Najpopularniejsze hasła jednak to: Iluzja, Iluzja 2 i Pytanie na Śniadanie gwóźdź. I choć nie ma w tym ostatnim nic zabawnego, akurat dwa pierwsze wyniki mają ze sobą związek (jak na ironię). Z tą tylko różnicą, że w programie śniadaniowym nie była to premiera filmu.

Jakie słowa najbardziej interesują Polaków dziś? Z łatwością sprawdzicie to tutaj!

Dziś (05.07.15) frazą, która zyskuje popularność w naszym kraju jest zaś Electronic Sports League: Counter Strike: Global Offensive. Dlaczego? Rozpoczyna się ogromny turniej, w którym pula nagród wynosi aż milion dolarów. Polacy są kibicami sportów wszelakich (nawet tych internetowych), dlatego kibicujemy naszej drużynie, która również będzie walczyć! Najpopularniejszą frazą jednak bezsprzecznie jest sonda Juno, która zbliża się do Jowisza. Była wyszukiwana ponad 500 tysięcy razy!

Pamiętajcie, że możecie sprawdzić, co dzieje się w innych krajach. Jeśli interesujecie się światem, śmiało zaglądajcie i śledźcie wyniki innych państw. Gwarantuję, że się wciągniecie w tę małą zabawę.

Jeśli chcemy cofnąć się w czasie i sprawdzić rok 2015 pod względem wyszukiwanych fraz, słowami, które interesowały Polaków były między innymi: Andrzej Duda, Eurowizja, loteria paragonowa, jak sprawdzić ilość punktów karnych, 50 twarzy Greya. Tematy, którymi żyliśmy więc są wybory prezydenta, konkurs piosenki, zachęcanie obywateli do zabierania ze sobą paragonów, zmiana przepisów drogowych i jedna z najbardziej wyczekiwanych premier filmowych. Czy to oznacza, że interesujemy się niemal każdą dziedziną życia?

Comments

comments

225
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...