CUPRA Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021

Informacja Prasowa - 14.04.2021
72

CUPRA Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021

CUPRA Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021

Wyróżnienie CUPRY Formentora w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich wyznacza ważny moment w historii młodej marki. O nagrodzeniu pierwszego autorskiego modelu CUPRY zadecydowało 50-osobowe jury złożone z ekspertów z całego świata. CUV łączy codzienną praktyczność z emocjami i wyrazistym designem samochodu sportowego.

Nagroda Red Dot Award: Product Design odbieramy jako wyraz uznania dla odważnego języka projektowania modelu CUPRA Formentor. CUPRA to nie samochody, które każdy po prostu polubi, lecz takie, które kilku absolutnie pokocha – mówi Wayne Griffiths, prezes marek CUPRA i SEAT. – Ta ważna nagroda potwierdza fantastyczną pracę, jaką wykonuję zespół projektowy naszej marki.

Wyrazistość i praktyczność

Nagroda Red Dot Award: Product Design jest przyznawana najlepszym produktom zaprezentowanym w danym roku. Jury konkursy składa się z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy indywidualnie testują, omawiają i oceniają każde zgłoszenie. W modelu Formentor komisja doceniła m.in. połączenie sportowego charakteru i dynamiki hatchbacka z praktycznością, komfortem i przestronnością SUV-a.

Ostateczna oceny zgłoszeń jest zależna od wielu kryteriów. Każdy z jurorów dysponuje własnym kwestionariuszem, który uzupełnia zgodnie ze swoją specyficzną, fachową wiedzą. Ocenie podlegają takie kwestie, jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, ergonomia, symbole, aspekt emocjonalny i ekologiczny produktu.

Zgodnie z planami CUPRY Formentor ma stać się ważną częścią segmentu SUV-ów typu crossover. W przeciągu najbliższych 5 lat model ma podwoić swoją sprzedaż w Europie, stając się jednym z filarów rozwoju marki.

Zdobycie nagrody Red Dot Award 2021 to kolejny sukces autorskiego modelu CUV-a CUPRY. Hiszpański crossover znalazł się w tym roku w ścisłym finale plebiscytu Car of The Year, zajmując 3. pozycję.

CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba marki znajduje się w Martorell pod Barceloną, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie.

W 2020 roku CUPRA utrzymała wzrost sprzedaży i z 27 400 sprzedanymi samochodami odnotowała o 11% wyższy wynik niż w roku poprzednim. O sukcesie zaważyła popularność modeli CUPRA Ateca i Leon oraz premiera pierwszego autorskiego CUV-a marki – Formentora. W 2021 roku CUPRA zamierza rozszerzyć ofertę sportowych samochodów elektrycznych, wprowadzając Formentora w hybrydowej wersji plug-in oraz pierwszy stuprocentowo elektryczny model – CUPRA el-Born.

W 2021 roku marka weźmie udział w nowej formule wyścigów elektrycznych SUV-ów – Extreme E. CUPRA pozostaje również oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona oraz sponsorem zawodów World Padel Tour. Ambasadorami marki, tworzącymi CUPRA Tribe, są m.in. niemiecki bramkach Marc ter Stegen oraz szwedzki kierowca Mattias Ekström.

Comments

comments

72
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...