Codecool i Revolut zachęcają do nauki kodowania

Informacja Prasowa - 18.07.2019
212

Codecool i Revolut zachęcają do nauki kodowania

Na polskim rynku wciąż brakuje programistów, dlatego szkoła programowania Codecool oraz Revolut połączyły swoje siły, by zachęcić do nauki kodowania. Każdy, kto zdecyduje się zapisać na 3 miesięczny kurs podstawowy otrzyma 1000 zł doładowania na kartę Revolut.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zamówić kartę Revolut, a także wypełnić formularz zgłoszeniowyna kurs programowania ProgBasics. Każdy, komu uda się zakwalifikować odbierze 1000 zł doładowania na swoją kartę Revolut. Promocja trwa do 31 sierpnia 2019 lub do wyczerpania puli nagród. Szczegóły akcji dostępne są w regulaminie konkursu.

ProgBasics to 3-miesięczny, intensywny kurs wprowadzający w świat programowania, który pozwala uczestnikom zdobyć podstawową wiedzę w zakresie kodowania, a także zweryfikować swój potencjał w tej dziedzinie. Szkolenie przewidziane jest zarówno dla nowicjuszy, jak również tych, którzy mieli już styczność z programowaniem i chcą sprawdzić swoje siły w realnych projektach pod okiem doświadczonych mentorów.

Uczestnicy 3-miesięcznego kursu poznają podstawy języków programowania, takich jak wykorzystywany w analizie danych czy tworzeniu aplikacji webowych Python, podstawy systemu Linux oraz systemu kontroli wersji GIT. Podczas zajęć z doświadczonymi mentorami wykształcą także niezbędne w zawodzie programisty umiejętności miękkie, takie jak skuteczna komunikacja wewnątrz zespołu, zarządzanie pracą i czasem.

Po upływie 3 miesięcy szkoła Codecool daje możliwość dalszego kształcenia podczas kursu zaawansowanego, który trwa 10 miesięcy i składa się z 3 modułów. W ich trakcie adepci wiedzy poznają niezbędne technologie, uczą się samodzielnie rozwiązywać problemy związane z kodem, realizując liczne projekty grupowe i indywidualne. Absolwenci Codecool są więc kompetentnymi kandydatami na stanowiska juniorskie w korporacjach i firmach związanych z branżą IT.

 

Dlaczego warto?

Oprócz 1000 zł na karcie Revolut uczestnicy akcji zdobędą także cenne umiejętności dające przepustkę do kariery w najbardziej pożądanej branży w Polsce i na świecie. Obecnie, zgodnie z danymi GUS, na krajowym rynku brakuje 50 tysięcy programistów. Według Światowego Forum Ekonomicznego do 2022 wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów AI i machine learning czy programistów tworzących oprogramowania i aplikacje. Już dziś firmy technologiczne konkurują między sobą w walce o odpowiedniego kandydata na stanowisko specjalisty IT. Obecnie dobry programista otrzymuje średnio aż 3 oferty pracy dziennie. Do nauki kodowania zachęcają także wysokie pensje. Programista z 4 – letnim doświadczeniem zarabia średnio ok. 8 300 zł brutto co jest kwotą o prawie o 4 tysiące wyższą niż średnia krajowa, która, jak podaje GUS, wynosi 4 585 zł brutto.

Nauka programowania wydaje się być więc przepustką do pewnej i dobrze płatnej pracy. Dzięki szkołom programowania karierę w tej branży mogą zrobić ambitni i chętni amatorzy kodowania, nawet jeśli nie mają czasu na 5-letnie studia informatyczne.

 

***

O Codecool

Główną misją szkoły programowania Codecool jest uzupełnienie obecnego i przyszłego niedoboru specjalistów IT poprzez unikalny, praktyczny program szkoleniowy. Firma oferuje intensywne kursy programowania 12 plus 6 miesięcy w Budapeszcie, Miszkolcu, Bukareszcie, Krakowie i Warszawie, których średnioterminowym celem jest obecność w 10 dużych miastach Europy. Program szkoleniowy, wdrażany z pomocą pełnoetatowych mentorów, oferuje aktualną i gotową do wykorzystania wiedzę z gwarancją zatrudnienia. Ponadto studenci mogą finansować czesne z wynagrodzenia uzyskanego w otrzymanej po kursie pracy. Więcej na www.codecool.pl

Comments

comments

212
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...