Coca-Cola i #BeApp wspólnie organizują koncerty Coke Studio Sessions

Informacja Prasowa - 18.05.2020
36

Coca-Cola i #BeApp wspólnie organizują koncerty Coke Studio Sessions

Coca-Cola i #BeApp wspólnie organizują koncerty Coke Studio Sessions

 Coca-Cola i #BeApp, nowa platforma streamingowa z muzyką  na żywo, ogłosiły rozpoczęcie serii koncertów pod nazwą Coke Studio Sessions. Ten unikalny projekt skupia artystów reprezentujących różne gatunki i style muzyczne. Fani będą mogli brać udział w streamingu koncertów przez 60 dni.

Na żywo wystąpi ponad 100 artystów z całego świata – wśród nich znajdą się Katy Perry, Anitta, DJ Khaled, Bebe Rexha, Miguel, Cast of Hamilton i Steve Aoki. Pierwsze koncerty miały miejsce w ostatni weekend, a ich powtórki można obejrzeć na platformie #BeApp i na kanale YouTube Coca-Cola. Codziennie odbywać się będzie jedno wydarzenie muzyczne. Celem Coke Studio Sessions jest wsparcie działalności Międzynarodowe­go Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Koncerty Coke Studio Sessions stanowią oficjalny debiut #BeApp, społecznościowej platformy streamingowej z muzyką na żywo, którą założyli obecni w branży od lat Ray Smith i Ross Mason. #BeApp jest wciągającą platformą cyfrową, która pozwoli wszystkim miłośnikom muzyki cieszyć się dźwiękami na żywo w zupełnie nowy sposób. Oferuje znacznie więcej interaktywnych funkcji niż inne wirtualne platformy koncertowe:

 

  • Funkcja in-app sharing: udostępnianie linków w ramach aplikacji pozwala zapraszać znajomych i przyjaciół do wspólnego oglądania i słuchania;
  • Kredyty/punkty (Currency/Points): interakcje pomiędzy użytkownikami i udostępnianie aplikacji pozwala na zdobywanie w aplikacji punktów i kredytów, które można wymieniać na przykład na nagrody i aktualizacje funkcji;
  • Nagrody i aktualizacje (Prizes and Upgrades): wśród nagród znajdzie się specjalny dostęp do miejsc w pierwszym rzędzie, pozdrowienia od artystów podczas koncertu
    i gadżety #BeApp;
  • Miejsca w pierwszym rzędzie (Front Row Seats): miejsca w pierwszym rzędzie gwarantują bardziej zauważalną cyfrową obecność podczas transmisji na żywo – włącznie z opcją wyświetlania zdjęcia i nicku użytkownika, by były widoczne dla wszystkich widzów;
  • Darowizny (Donations): możliwość przekazania darowizny na rzecz Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca – wsparcie w walce z epidemią COVID-19.

„Aplikację #BeApp zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby zapewnić cyfrowe interakcje dzięki wspólnej miłości do muzyki na żywo. Ludzie potrzebują teraz takich relacji bardziej niż kiedykolwiek” – podkreślił Ray Smith, założyciel #BeApp. „Bardzo się cieszymy, że Coca-Cola jest naszym wyłącznym partnerem. Wspólnie przekazujemy słuchaczom na całym świecie dostęp do nowych, unikalnych doświadczeń dzięki #BeApp.” – dodaje.

Na początku serii, na żywo wystąpią m.in. Diplo, Kaskade czy DJ Khaled. Koncerty rozpoczynają się o godz. 1 w nocy naszego czasu. Retransmisje mają miejsce o godzinie 17 następnego dnia. Odpowiedź na pytanie, kogo jeszcze zobaczymy na koncertach, będzie można znaleźć na profilach społecznościowych Coca-Cola i #BeApp.

„Wiemy, że z powodu pandemii możemy czuć się samotni. Dlatego Coca-Cola angażuje się  w podtrzymywanie ludzi na duchu i budowanie więzi w czasach, gdy jesteśmy od siebie odizolowani” – dodaje Ricardo Fort, wiceprezes ds. Global Sports & Entertainment w The Coca-Cola Company. „Przed nami 60 dni interaktywnej muzyki na żywo, którą fani mogą się cieszyć
i dzielić z innymi. Mamy nadzieję, że Coke Studio Sessions zapewnią codzienną dawkę rozrywki tym wszystkim, którzy starają się przystosować do nowej normalności.”

Przez cały ten 60-dniowy cykl koncertów uczestnicy będą mogli przekazywać daro­wizny na rzecz Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, aby wesprzeć walkę z epidemią COVID-19.

Fundacja Coca-Cola przekazała już ponad 14 mln dolarów na rzecz lokalnych oddziałów Międzyna­ro­dowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca na całym świecie. Dzięki Coke Live Sessions Fundacja przekaże kolejne środki, wpłacając kwotę równoważną darowiznom fanów, która może wynieść nawet do 3 mln dolarów.

W imieniu Amerykańskiego Czerwonego Krzyża pragnę wyrazić wdzięczność naszym partnerom, takim jak Fundacja Coca-Cola, za wsparcie w tym trudnym i niepewnym okresie” –dziękował Koby Langley, starszy wiceprezes ds. usług międzynarodowych amerykańskiego Czerwonego Krzyża. – „Wkład Fundacji Coca-Cola wspiera wysiłki Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, które mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się tej choroby, jak również złagodzenie cierpień, które przynosi pandemia. Jesteśmy głęboko wdzięczni za hojne wsparcie ze strony Fundacji” – dodaje.

Koncerty na żywo dostępne są w aplikacji #BeApp, którą można pobrać za darmo na urządzenia z systemem iOS lub Android. Linki do aplikacji znajdują się również na stronie https://www.coca-cola.pl/.

#BeApp

#BeApp to nowa platforma społecznościowa, która daje dostęp do najlepszych światowych artystów, koncertów i muzycznych wydarzeń na żywo. #BeApp przenosi najczęściej słuchanych artystów świata bezpośrednio do domów słuchaczy i w ten sposób tworzy globalny wirtualny domowy koncert. Aplikacja, którą można pobrać bezpłatnie, pozwala uzyskać dostęp do wielu unikatowych doświadczeń, jakie można przeżyć na koncercie lub festiwalu. Założona przez Raya Smitha i Rossa Masona platforma dodaje do streamingowej transmisji na żywo komponent społecznościowy, dzięki któremu fani mogą angażować się w bezpośrednie interakcje, robić zakupy i przekazywać darowizny na cele charytatywne wspólnie ze swoimi ulubionymi artystami, takimi jak Katy Perry, Steve Aoki, Skrillex i DJ Khaled, przeżywając w ten sposób niezapomniane muzyczne doświadczenia.

Comments

comments

36
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...