Co dalej z OS3? Tomasz Pruszczyński o decyzji Marcina Maja: szczyt bezczelności [AKTUALIZACJA: stanowisko OS3]

Redakcja PR - 12.04.2017
227

Co dalej z OS3? Tomasz Pruszczyński o decyzji Marcina Maja: szczyt bezczelności

Wczoraj Marcin Maj, prezes i członek zarządu OS3 i OS3 Group S.A ogłosił, że po 15 latach odchodzi ze spółki do H2O Creative. Na oświadczenie zareagował ostro Tomasz Pruszczyński, jeden z założycieli OS3. W rozmowie z naszym portalem tłumaczy obecną sytuację w grupie OS3 i ocenia decyzję Marcina Maja. 

Zobacz:

Marcin Maj rezygnuje z funkcji CEO i członka zarządu w OS3 i OS3 Group S.A. i przechodzi do H2O Creative

Justyna Dąbrowska: Jak Pan skomentuje wczorajsze oświadczenie Marcina Maja ws. odejścia z OS3? Jakie wydarzenia poprzedziły jego rozstanie ze spółką?

Tomasz Pruszczyński: Nie chciałbym omawiać na forum publicznym naszych wewnętrznych relacji w spółce. Moja wczorajsza medialna interwencja była bezpośrednio spowodowana tym, co przeczytałem w oficjalnym komunikacie prasowym pana Marcina Maja. Wynika z niego, że jest fantastycznym menedżerem, który przechodzi teraz do innego biznesu, zostawiając OS3  w znakomitej formie.

Czytam to i myślę sobie “czy ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości!?” Stanowczo stwierdzam, że pan Maj zostawia OS3 z gigantyczną stratą. Nie mogę powiedzieć jeszcze, jaką dokładnie, to okaże się na przyszłotygodniowym posiedzeniu rady nadzorczej.

JD: W jaki sposób dowiedział się Pan o decyzji pana Marcina Maja?

TP: Z mediów. Dział prawny OS3 poinformował mnie jednak, że Pan Maj do wczoraj oficjalnie nie złożył wypowiedzenia.

JD: Czy to prawda, że agencja H2O Creative wychodzi ze struktury Grupy OS3?

TP: H2O Creative nigdy nie było spółką należącą do grupy OS3. Wprawdzie w zeszłym roku pojawiały się komunikaty potwierdzające te informacje, jednak finalnie do połączenia nigdy nie doszło. Nieprawdą jest zatem, że spółki H2O i OS3 teraz się rozłączają, bo nigdy się nie połączyły. Oświadczenie pana Maja, że oto przechodzi do H2O, to szczyt bezczelności. Zaznaczam, że pan Maj jest udziałowcem OS3, zatem przenosząc się do innej firmy, może prawdopodobnie działać na niekorzyść spółki.  

JD: Co konkretnie ma Pan do zarzucenia panu Marcinowi Majowi?

TP: Jestem w biznesie od 20 lat – takie doświadczenie pozwala mi stwierdzić, że pan Maj jest po prostu złym menedżerem.

JD: Co dalej z OS3?

TP: Jako jeden z jej założycieli mogę powiedzieć, że zrobimy z zespołem wszystko, by firmę ratować. Nasi pracownicy i klienci mogą być o OS3 spokojni.

*** AKTUALIZACJA*** g. 10:44

Skontaktowałam się z działem PR OS3, prosząc o komentarz do powyższego materiału. Oto oficjalne stanowisko OS3:

„W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych oraz elektronicznych komentarzami Pana Tomasza Pruszczyńskiego, pragniemy oświadczyć, że powyższe stanowią prywatne opinie Pana Pruszczyńskiego. Oficjalne stanowisko agencji OS3, jak i większościowego udziałowca, dotyczące kwestii odejścia Marcina Maja oraz wyjścia z grupy agencji H2O Creative, zostało przedstawione w przesłanym w dniu 11 kwietnia 2017 roku komunikacie prasowym. Informacje w nim zawarte są niezmiennie obowiązujące”. 

 

Comments

comments

227
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...