CNN partnerem ONZ, UNESCO i IHRA w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Informacja Prasowa - 27.01.2021
54

CNN partnerem ONZ, UNESCO i IHRA w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

CNN partnerem ONZ, UNESCO i IHRA w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

CNN połączyło siły z ONZ, UNESCO oraz Międzynarodowym Sojuszem na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który przypada dzisiaj – 27 stycznia. CNN obejmie produkcję i transmisję ceremonii, a także poprowadzenie panelu dyskusyjnego, który będzie moderować Hala Gorani, prezenterka i korespondentka stacji.

Stacja CNN zajęła się produkcją dwóch najważniejszych punktów oficjalnych obchodów ONZ, które dzisiaj, 27 stycznia będą transmitowane online na kanałach ONZ, UNESCO oraz IHRA. W planowanej uroczystości wezmą udział Sekretarz Generalny ONZ António Guterres, Dyrektor Generalna UNESCO Audrey Azoulay oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel, którzy będą jednymi z kluczowych mówców.

Clarrisa Ward, główna korespondentka CNN przeprowadzi wywiad z dr Irene Butter, amerykańską pisarką żydowskiego pochodzenia, która w trakcie II wojny światowej przeżyła dwa obozy koncentracyjne, w tym Bergen-Belsen. Do dr Butter dołączy również jej wnuczka, aby porozmawiać o poszukiwaniu nadziei i ochronie demokracji. Tego dnia zostanie opublikowany także felieton, który napisała dr Butter.

Prezenterka CNN Hala Gorani będzie moderatorką panelu dyskusyjnego na temat Holokaustu oraz zagrożeń wynikających z negowania i fałszowania historii. W dyskusji wezmą udział m.in. Marian Turski, historyk i dziennikarz ocalały z Holokaustu, wiceprezes Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny i wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, a także Hella Pick, dziennikarka, pisarka i uchodźczyni uratowana w ramach akcji Kindertransportów, Deborah Lipstadt, historyczka i pisarka, profesor studiów o Holokauście na Emory University, dr Robert Williams, przewodniczący Komisji IHRA ds. Antysemityzmu i Negowania Holokaustu oraz profesor Philippe Sands, autor i ekspert w zakresie prawa międzynarodowego.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas napisał również z okazji obchodów swój komentarz na stronę CNN.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to rocznica wyzwolenia przez wojska radzieckie 27 stycznia 1945 r. nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych proklamowało ten dzień na datę obchodów w 2005 roku.

Comments

comments

54
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...