CNN Freedom Project i Kulczyk Foundation w dokumencie o pracy niewolniczej w przemyśle jedwabniczym w Indiach

Informacja Prasowa - 11.03.2021
119

CNN Freedom Project i Kulczyk Foundation w dokumencie o pracy niewolniczej w przemyśle jedwabniczym w Indiach

CNN Freedom Project i Kulczyk Foundation w dokumencie o pracy niewolniczej w przemyśle jedwabniczym w Indiach

CNN International w najbliższą sobotę wyemituje nowy film dokumentalny Silk Slaves o jednej z największych form współczesnego niewolnictwa – pracy za długi w indyjskim przemyśle jedwabniczym. Dokument powstał we współpracy z Kulczyk Foundation.  

Silk Slaves, nowy dokument wyprodukowany w ramach CNN Freedom Project we współpracy z Kulczyk Foundation, rzuca światło na zjawisko niewolnictwa za długi, które dotyka aż 8 milionów ludzi na całym świecie. Dokument bada, z czym wiąże się ta praktyka w dynamicznie rozwijającym się przemyśle jedwabniczym w Indiach.

Półgodzinny film Silk Slaves zostanie wyemitowany w najbliższą sobotę, 13 marca i będzie poprzedzał finał kampanii CNN #MyFreedomDay. CNN wraz z przedsiębiorczynią i filantropką Dominiką Kulczyk, założycielką Kulczyk Foundation, udaje się do stanu Karnataka w Indiach. Kulczyk, relacjonująca z miasta Sidlaghatta, rozmawia z przedstawicielami organizacji Jeevika, która pracuje nad odnajdowaniem osób zniewolonych w wyniku zadłużenia i pomaga im w składaniu wniosków o zwolnienie z pracy oraz w powrocie do normalnego życia.

Forma niewolnictwa, o której mowa w dokumencie, często wiąże się ze zmuszaniem robotników i robotnic do wyzyskującej pracy po to, by mogli oni spłacić swoje długi. Silk Slaves przedstawia historię córki Hadii i jej matki Naseeby. Opowiadają one o dwunastogodzinnych dniach pracy w fabrykach w ekstremalnie trudnych warunkach i strachu przed osobą, u której są zadłużone. Widzowie będą również świadkami ich próby odzyskania wolności drogą prawną.

CNN Freedom Project analizuje także, co dzieje się w fabrykach jedwabiu i dlaczego zniewolenie w wyniku zadłużenia wciąż utrzymuje się w Indiach – w kraju, w którym przeciętna osoba pracująca przy jedwabiu zarabia mniej niż 3 dolary dziennie.

W Silk Slaves Kulczyk odwiedza wioskę zamieszkiwaną przez kobiety dawniej zobowiązane do spłaty długów. Twórcy filmu pochylają się nad wyzwaniami związanymi z odzyskaniem wolności, ale także nad tym, w jaki sposób ofiary pracy niewolniczej zjednoczyły się, aby okazywać wzajemne wsparcie w regionie.

Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary zostanie wyemitowany w CNN International w następujących terminach:

  • Sobota, 13 marca o godz. 17.00 CET
  • Niedziela, 14 marca o godz. 00.30 CET
  • Poniedziałek, 15 marca o godz. 03.30 CET

Comments

comments

119
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...