Clue PR z Billon

Mateusz Sabała - 12.10.2017
159

Clue PR z Billon

Od października br. agencja Clue PR w wyniku wygranego przetargu rozpoczęła współpracę z firmą technologiczną Billon, która stworzyła przełomowy system natychmiastowych płatności oparty na blockchain.

Agencja będzie odpowiedzialna za prowadzenie biura prasowego w Polsce, w tym komunikację inwestorską i technologiczną, pozycjonowanie eksperckie oraz wsparcie w eventach branżowych i PR kryzysowy. Umowa została podpisana na rok z możliwością przedłużenia.

Billon to polski start-up, który jako pierwszy i jedyny na świecie przesłał zarówno brytyjskiego funta jak i polskiego złotego za pomocą technologii blockchain. Technologia firmy umożliwia natychmiastowe płatności walutami narodowymi bezpośrednio pomiędzy użytkownikami bez konieczności posiadania konta bankowego. Dzięki temu można ją wykorzystać do np. wypłaty nagród i premii motywacyjnych, wygodnych zakupów on-line, wspierania blogerów oraz streamerów, czy subskrypcji treści w internecie.

Do założycieli lub udziałowców Billon należą najbardziej znane i doświadczone osoby w branży finansowej w Polsce, takie jak Andrzej Horoszczak (założyciel, ekspert blockchain z 10 latnim doświadczeniem pracy na Wall Street), Andrzej Klesyk (były Prezes PZU), David Putts (m.in. założyciel Inteligo) czy Wojciech Kostrzewa (były prezes lub dyrektor generalny w Polskim Banku Rozwoju, BRE Banku i Commerzbanku).

Wśród licznych przyznanych nagród i grantów, Billon otrzymał m.in. 2 miliony euro z prestiżowego programu Komisji Europejskiej Horizon 2020 za rewolucyjny potencjał wykorzystania technologii dla bezpośrednich płatności.

Za realizację projektu ze strony agencji odpowiada zespół Corporate Tech Practice, pod kierownictwem Piotra Domańskiego.

Comments

comments

159
Komentarze
Sonda

Czy nagrody branżowe przynoszą agencjom PR, oprócz prestiżu, korzyści biznesowe??

Loading ... Loading ...