Cinematic Resident Evil: Village autorstwa Platige Image zdobył Webby People’s Voice!

Informacja Prasowa - 28.04.2022
143

Produkcja Resident Evil: Village została uhonorowana nagrodą w 26. edycji corocznego konkursu Webby w kategorii People’s Voice Winner.

To wyjątkowe wyróżnienie dla polskiego studia, które od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu cinematików oraz efektów specjalnych do filmów i seriali. W tegorocznej edycji ponad 500 000 użytkowników oddało prawie 2 mln głosów tylko w kategorii Webby People’s Voice. Platige rywalizowało z najlepszymi światowymi trailerami, takimi jak Swan Song Apple TV +, czy produkcją Billie Ellish x Beat Saber autorstwa Good Company. 

Resident Evil: Village miał premierę 1 maja 2021 roku i praktycznie natychmiast przykuł uwagę widzów swoją niestandardową formą. Animacja stanowiła filmowy wstęp, a zarazem zakończenie gry z serii Resident Evil. Dzięki zaufaniu i otwartości klienta Platige Image stworzył projekt całkowicie od podstaw. Studio odpowiadało za realizację wszystkich etapów, począwszy od wstępnej koncepcji, scenariusza, poprzez projekt postaci, oprawę graficzną oraz animację. Warstwa dźwiękowa również była dziełem jednego z działów studia – Platige Sound. Informacje o kulisach tworzenia produkcji można znaleźć tutaj: https://platige.com/pl/project/filmy-do-gier-komputerowych-pl/resident-evil-village/.

„Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla naszego studia oraz całego zespołu, który był zaangażowany w proces produkcji tego unikatowego cinematika. Bardzo cieszymy się, że Resident Evil:Village został doceniony w tym prestiżowym konkursie. Serdecznie gratuluję wszystkim artystom, których wizja artystyczna przyczyniła się do powstania tak wyjątkowej produkcji oraz dziękuję wszystkim głosującym, którzy oddali swój głos na cinematik autorstwa Platige Image” – powiedział Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Nagrody Webby są międzynarodowymi wyróżnieniami, przyznawanymi za najlepsze prace w Internecie. Webby Awards, nazywane „Internetowymi Oscarami” – to powołane przez Międzynarodową Akademię Sztuki Cyfrowej i Nauki (IADAS) – nagrody przyznawane od 1996 roku. Ich celem jest uhonorowanie działań przyczyniających się do kreatywnego i profesjonalnego rozwoju Internetu oraz mediów interaktywnych. W tegorocznej 26. edycji Webby Awards zostało zgłoszonych kilkanaście tysięcy projektów z ponad 70 krajów. Ponad 500 000 użytkowników oddało prawie 2 miliony głosów tylko w kategorii People’s Voice. Obecna edycja Webby Awards jest więc największą edycję w historii! Więcej informacji o zwycięzcach tegorocznej edycji można przeczytać pod linkiem: https://winners.webbyawards.com/winners

Comments

comments

143
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...