Chmurowy biznes Microsoftu może osiągnąć nawet do 20 miliardów dolarów przychodów rocznie

Redakcja PR - 24.07.2017
111

Chmurowy biznes Microsoftu może osiągnąć nawet do 20 miliardów dolarów przychodów rocznie

Prezes zarządu Microsoftu, Satya Nadella, chce i dąży do tego, by jego firma zaczęła generować większe niż dotychczas przychody. Ostatecznym terminem wykonania celu ma być koniec roku 2018.

Ogłoszone przez Microsoft wyniki za ostatni kwartał roku fiskalnego 2017 wskazują, iż przychody z działalności chmurowej przyniosły w tym kwartale 7,43 mld dolarów, o 11 proc. więcej niż za rok 2016, tym samym, by osiągnąć założony cel, firma musi utrzymać roczną stopę wzrostu. Gdyby tempo wzrostu zostało utrzymane na poziomie z ostatniego najświeższego kwartału, w nadchodzącym roku biznes chmurowy przyniósłby 18,9 mld dolarów.

Biznes chmurowy to przede wszystkim platforma Azure, której przychody w ostatnim kwartale urosły o 97 proc. oraz zestaw narzędzi Office 365., którego współczynnik wynosi 43 proc. Jest to duże osiągnięcie ze strony Microsoftu, które jednak nie wystarczyło do pokonania Amazona i jego Amazon Web Services, głównego konkurenta platformy Azure. W przypadku Office 365, sprzedaż subskrypcji do chmurowej wersji zestawu narzędzi były wyższe od sprzedaży licencji na tradycyjną wersję pakietu Office. Obecnie z pakietu Office korzysta 27 milionów osób.

Poza przychodami, odnotowano także 2 proc. spadek przychodów w segmencie More Personal Computing, w którego skład wchodzi sprzedaż Windowsa, Xboksa, sprzętów Surface oraz telefonów.

Mimo tego, Microsoft łącznie osiągnął w czwartym kwartale 24,7 mld dolarów po odliczeniu podatków, tym samym o 0,4 mld więcej niż się spodziewano. Dzięki temu, kurs akcji firmy w notowaniach posesyjnych wzrósł o 1 proc.

Comments

comments

111
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...