Carrefour prowadzi zajęcia dla najmłodszych w Szczecinie

Informacja Prasowa - 06.08.2019
241

Carrefour prowadzi zajęcia dla najmłodszych w Szczecinie

Hipermarket Carrefour w Szczecinie włącza się w zajęcia Dziecięcej Akademii Rozwoju, które odbędą się 6 sierpnia w Domu Kultury Słowianin. Dzieci uczestniczące w zajęciach od przedstawicieli Carrefour dowiedzą się m.in. jak odróżnić produkty ekologiczne od konwencjonalnych i dlaczego warto uwzględnić je w naszej diecie.

Carrefour po raz kolejny włącza się w zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Rozwoju. Inicjatorem zajęć jest Jacek Janiak, znany lokalny społecznik i dyrektor Domu Kultury Słowianin.

Podczas warsztatów z najmłodszymi mieszkańcami miasta, przedstawiciele hipermarketu Carrefour Gryf przybliżą konkretne działania, które sieć realizuje w ramach Act for Food – globalnego programu na rzecz lepszego jedzenia i lepszego życia. Pracownicy sieci zorganizują poczęstunek produktów ekologicznych, opowiedzą dlaczego warto je włączyć do swojej diety oraz wyjaśnią czym jest zielony listek – oznakowanie certyfikacji BIO. Wspólnie z uczestnikami zajęć przyrządzą też pożywne kanapki i zagrają w grę planszową promującą aktywność fizyczną.

Act for Food to kampania, którą Carrefour realizuje w ramach strategii transformacji żywieniowej w odpowiedzi na globalne wyzwania takie jak poszanowanie środowiska naturalnego, pochodzenie produktów oraz oczekiwania klientów. Act for Food to ogólnoświatowy program konkretnych działań, dzięki któremu klienci Carrefour zyskują dostęp do wysokiej jakości produktów w rozsądnych cenach. To inicjatywa, która ma pomagać w dbaniu o zdrowie i wspólną przyszłość, zgodnie z założeniem „gdy jesz lepiej, to żyjesz lepiej”. W ramach kampanii Carrefour promuje też konkretne działania mające na celu dbałość o dobrostan zwierząt i ochronę środowiska.

Comments

comments

241
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...