Były rzecznik PLL LOT konsulem generalnym w Nowym Jorku

Informacja Prasowa - 13.02.2020
38

Były rzecznik PLL LOT konsulem generalnym w Nowym Jorku

Adrian Kubicki, który do sierpnia ub.r. był rzecznikiem prasowym PLL LOT ma zostać konsulem generalnym w Nowym Jorku. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja.

Fot. LinkedIn Adrian Kubicki

33-letni Kubicki ma szansę być najmłodszą osobą pełniącą tę funkcję. Jego kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić premier Mateusz Morawiecki.

Obecnie były rzecznik LOT kieruje Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku. W ostatnim okresie, jak powiedział posłom Komisji Łączności z Polakami za granicą kandydat na konsula, instytut przeszedł proces restrukturyzacji. Zadeklarował, że współpraca między konsulatem generalnym w Nowym Jorku a Instytutem będzie bardzo ścisła.

Przedstawiając swoją wizję pracy w nowej roli wspomniał o obszarze gospodarczym, w tym lotniczym. Jak stwierdził LOT jest zainteresowany rozwijaniem połączeń między Polską a Nowym Jorkiem. Dodał, że jednym z pierwszych połączeń ze Stanami Zjednoczonymi w najbliższym czasie będzie Warszawa – Boston.– Zadeklarowałem prezesowi PLL LOT wsparcie połączeń między wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych a Polską – mówił posłom Adrian Kubicki.

Kandydat na konsula generalnego w PLL LOT przepracował 5 lat. Z wykształcenia jest socjologiem.

Comments

comments

38
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...