Burza wokół Spotted Koszalin trwa, czy cała sprawa zakończy się w sądzie?

Redakcja PR - 06.07.2017
127

Burza wokół Spotted Koszalin trwa, czy cała sprawa zakończy się w sądzie?

Na Facebooku trwa burza związana ze stroną Spotted Koszalin, na której zamieszczono informacje o muzułmankach porywających Polki. Ta wiadomość została udostępniona ponad 14 tysięcy razy i zdobyła ogromny zasięg w Internecie. Większość specjalistów uznała tę wiadomość za nieprawdziwą. Czy administrator może zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej?

Cała sprawa rozpoczęła się od publikacji posta na stronie Spotted Koszalin.:

post Spotted

Zrobiło się o nim bardzo głośno, a w komentarzach pojawiały się podejrzenia internautów, że owa informacja najprawdopodobniej jest fałszywa. Takie stwierdzenia głównie motywowane były brakiem szczegółów zawartych w opisie tego zdarzenia. Feralnym wpisem zainteresował się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, na swoim Facebookowym profilu uznał, że Spotted Koszalin dopuścił się naruszenia prawa i zapowiedział w tej sprawie zawiadomienie policji.

Za ten czyn administratorowi jak i autorowi wpisu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Walka z fake newsami cały czas trwa, wydaje się jednak, że tego zjawiska nigdy nie będziemy w stanie zwalczyć w stu procentach.

Fake news: 4 sposoby na obronę przed nimi

Comments

comments

127
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...