Branża PR świętowała 25-lecie PSPR

Informacja Prasowa - 25.10.2019
138

Branża PR świętowała 25-lecie PSPR

Polskie Stowarzyszenie Public Relations podjęło w Warszawie gości z całego kraju na imprezie urodzinowej. Ćwierć wieku działalności organizacji celebrowali nie tylko jej członkowie, ale też przedstawiciele władz PSPR wszystkich kadencji, zarządy Związku Firm Public Relations, Fundacji InternetPR oraz obecni i byli przedstawiciele Rady Etyki Public Relations. Gościem specjalnym wydarzenia była dr Alma Kadragic – pomysłodawczyni i pierwsza prezeska stowarzyszenia, której działalność została uhonorowana nagrodą „Łby PR”.
– Nadrzędnym celem wydarzenia była integracja środowiska i wspólne świętowanie. 25-lecie to przecież wielka sprawa. Dlatego zaproponowaliśmy uczestnikom nie konferencję, czy klasyczną galę jubileuszową, a formułę mniej formalną. Niemniej, zależało nam, aby wykorzystać spotkanie w tak zacnym gronie do dyskusji o przyszłości PSPR i branży PR. Zainicjowaliśmy to w krótkiej części oficjalnej i skutecznie przenieśliśmy ciąg dalszy do kuluarów – wyjaśnia Agnieszka Bednarczyk, koordynatorka wydarzenia z ramienia zarządu PSPR.
Jak podkreślają organizatorzy to jubileusz 20-lecia był pełen wspomnień i podsumowań. Ten skupiał się na dzisiejszych wyzwaniach i refleksji nad szeroko rozumianymi realiami branży. Wpisywała się w to również prelekcja, przybyłej ze Stanów Zjednoczonych, Almy Kadragic, która na przykładach z kilku krajów, w tym Polsce, oceniła pozycję kobiet w branży PR oraz ich perspektywy. Pierwsza prezeska PSPR do ostatniej chwili nie była świadoma, że pisane było jej tego wieczoru wystąpić w podwójnej roli.
Polskie Stowarzyszenie Public Relations reaktywuje swoje branżowe nagrody. Zaczęliśmy od „Łbów PR”. Ten laur przyznawany jest nieregularnie za całokształt pracy na rzecz branży.
– To był dla mnie ogromny zaszczyt wręczyć statuetkę Almie Kadragic. Gdyby nie jej zaangażowanie w rozwój branży, a w szczególności powstanie PSPR w latach 90-tych, to public relations w Polsce mogłoby mieć dużo większe trudności z profesjonalizacją w postokomunistycznej Polsce -mówi Luiza Jurgiel-Żyła, obecna prezeska organizacji.
– Jestem zaskoczona. To niezwykle miłe i jestem bardzo wdzięczna. Zabieram do domu piękną pamiątkę i nowe słowo „łeb” po polsku. Sercem byłam, jestem i będę niezmiennie z PSPR. To bardzo dobrze, że stowarzyszenie ma ambitne plany, bo takie właśnie powinny być. Trzymam kciuki za ich powodzenie – zapewnia dr Alma Kadragic.

Przy okazji jubileuszu, polska branża public relations przekazała organizacji liczne życzenia i budujące słowa uznania. Między innymi profesor Krystyna Wojcik, która podkreślała, że „Pozytywnie dziś oceniane saldo dokonań Stowarzyszenia zapewne nie przychodziło łatwo, szczególnie jeśli zważyć, że pierwotne i najbardziej przekonujące źródło społecznego uznania dla profesji tkwi nie we Władzach Stowarzyszenia, lecz codziennej aktywności każdego praktyka PR. Ci, którzy znają Stowarzyszenie tylko z zewnątrz, z jego publicznych wystąpień mogą sądzić, że dążyło ono do harmonii w środowisku praktyków nawet za cenę walki o czystość etyczną, o zasadę „uczciwość popłaca”, o nieprzedkładanie skuteczności nad zawodową przyzwoitość. Byłoby to jednak tak, jak ocenianie towaru po opakowaniu. Jeśli osądu efektów działania Stowarzyszenia nie będziemy dokonywać na podstawie poetyki tekstów piarowych a postaramy się wydobyć cechy trudne do dostrzeżenia przez przeciętnego odbiorcę tych tekstów, to odkryjemy wartości, które składają się na siłę Stowarzyszenia i jego członków, na pozytywny bilans 25-lecia.”

Impreza urodzinowa PSPR odbyła się w Restauracji Spokojna 15 w Warszawie. Sponsorem wydarzenia był Press-Service Monitoring Mediów, a partnerami netPR, Infowire.pl, studio fotografii Konrada Werkowicza i firma APR-FOTO. Patronem medialnym wydarzenia był portal Newsline.pl

Fotorelacja zostanie opublikowana na oficjalnym profilu: www.facebook.com/polskipr

Część życzeń wideo dostepna jest na YouTube PSPR

 

źródło: polskipr.pl

Comments

comments

138
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...