Branża IT na pomoc służbie zdrowia

Informacja Prasowa - 09.04.2020
103

Branża IT na pomoc służbie zdrowia

Branża IT na pomoc służbie zdrowia

Warszawskie software house’y połączyły siły, aby wesprzeć służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. W ramach inicjatywy Devs4Docs środowisko IT zbiera fundusze na niezbędne sprzęty medyczne ratujące zdrowie i życie.

Właściciele polskich firm technologicznych oraz sami programiści stworzyli stronę Devs4Docs, za pośrednictwem której każdy przedstawiciel branży IT może dołączyć do zbiórki i wesprzeć finansowo polską służbę zdrowia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie służb medycznych, takie jak rękawiczki, maski, fartuchy czy respiratory.

Jesteśmy jedną z nielicznych branż, która może całkowicie wykonywać swoją pracę zdalnie, dzięki czemu nie odczuwa tak dotkliwie skutków globalnej pandemii. Dlatego to właśnie my możemy pomóc tym, którzy codziennie ratują nasze życie, narażając swoje – piszą inicjatorzy akcji na stronie Devs4Docs.

Devs4Docs prowadzi zbiórkę za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Wszystkie środki zebrane przez portal Devs4Docs zostaną przekazane na główną zbiórkę Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19. Celem akcji jest osiągnięcie kwoty miliona złotych. Zachęcamy wszystkich przedstawicieli branży IT – programistów, firmy technologiczne, software house’y, start-upy – do włączenia się w zbiórkę. Pokażmy, jak pomagamy w realu!

Akcję Dev4Docs wspierają firmy bPol, itCraft, Codetain, WebCrafters, Unicornly, Wise People, Th-ey, Leocode, Prowly, Monday.

Comments

comments

103
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...