Borussia vs. Legia – jazda bez trzymanki. Raport „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”

Informacja Prasowa - 24.11.2016
147

Analiza medialna kolejnego meczu Legii Warszawa

Mecz Borussia Dortmund Legia Warszawa zapisał się w historii Ligii Mistrzów – dwanaście goli w ciągu jednego spotkania to nowy rekord. W mediach spotkanie okrzyknięto „jazdą bez trzymanki”, a na jego temat ukazało ponad 9 tys. publikacji – wynika z danych „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

22 listopada 2016 roku w Dortmundzie odbył się mecz Borussii Dortmund z Legią Warszawa. Nic nie zapowiadało, że wtorkowe starcie zakończy się tak rekordowym wynikiem. Tylko w pierwszej połowie padło aż siedem bramek. Ostateczny wynik 8:4 dał zwycięstwo wicemistrzowi Niemiec. Spotkanie obfitowało nie tylko w golei, ale też w rekordy. Komentatorzy podkreślali, że zarówno u gospodarzy, jak i gości zawiodła defensywa. Spotkanie uzyskało kwieciste przydomki: „szalonony”, „pełen rekordów”, „rekordowy festiwal futbolu”, „jazda po lodzie bez trzymanki”, „impreza”.

Spotkanie w Dortmundzie okazało się interesującym tematem dla mediów. Według badania „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” od 21 do 23 listopada (do godziny 12.00) w mediach tradycyjnych opublikowano na ten temat ponad 2 tys. publikacji.

W mediach społecznościowych ukazało się w tym czasie aż 7 tys. wpisów. Zdecydowana większość materiałów pojawiła się na Facebooku. Wyjątkowe zainteresowanie obserwowano 22 listopada między godziną 21.00 a 23.00, czyli w trakcie i po zakończeniu meczu. W przeważającej części wpisów dokonywali mężczyźni.

Wykres 1.  Liczba  publikacji na temat meczu Borussia Dortmund – Legia Warszawa

Wykres 1. Liczba publikacji na temat meczu Borussia Dortmund – Legia Warszawa

Dwanaście goli w ciągu jednego meczu to nowy rekord Ligi Mistrzów. Ostatni dotyczył meczu z 2003 roku w Monte Carlo, gdy AS Monaco strzeliło osiem goli Deportivo La Coruna, ale straciło trzy (czyli jeden mniej niż Legia w Dortmundzie).

Warto zauważyć, że rekord liczby bramek w jednym spotkaniu Ligi Mistrzów nie jest jedynym, jaki padł we wtorkowym starciu. Legia Warszawa pobiła również rekord, jeśli chodzi o gole stracone w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Legioniści do tej pory pozwoli wbić sobie 24 gole.

Prawie jak zwycięstwo. Legia-Real – raport PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Comments

comments

147
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...