Biznes kocha video – wyniki raportu Wyzowl

Informacja Prasowa - 18.02.2020
288

Biznes kocha video - wyniki raportu Wyzowl

Najnowsze raporty na temat video marketingu nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości – materiały video nie tylko są lubiane, ale i skuteczne. Zdecydowana większość marketerów wykorzystuje je w swoich działaniach i przyznaje, że znacznie pomagają w osiąganiu wymiernych celów biznesowych. Video oglądają wszyscy. Statystyki nie tylko jednoznacznie wskazują, że najmłodsze pokolenia nie wyobrażają sobie życia bez bycia online, ale również, że najstarsze pokolenia aktywnie korzystają z contentu filmowego online.

W 2019 roku 85% marketerów przyznawało, że używa video do osiągania swoich celów biznesowych, w 2017 roku było to tylko 63% – wynika z raportu Wyzowl z 2020 r. Widać więc, że w ciągu 2 lat liczba ta znacznie się zwiększyła. Co ciekawe, niemal połowa osób, które w zeszłym roku zaczęły wykorzystywać takie materiały przyznaje, że zrobiła to dlatego, że video pozwala im dużo łatwiej dotrzeć do grupy docelowej. Podobna liczba respondentów wskazała, że tworzenie tego typu contentu jest prostsze i mniej czasochłonne niż kiedyś i stało się bardziej przystępne cenowo.

Zdecydowana większość, ekspertów marketingu, którzy wykorzystywali do tej pory video, przyznaje, że pomaga ono odbiorcom zrozumieć oferowane usługi czy produkty (95%), znacznie wzmacnia ruch na stronie www (87%) i generuje leady (83%). 9/10 wskazuje, że ma dobry zwrot kosztów poniesionych przy produkcji video (ROI).

 

Żyjemy w czasach ogromnego szumu, nawału informacji i bodźców. Zaczynamy coraz mniej widzieć, słyszeć i odczuwać. Dlatego przeciwwagą do bardzo mocnych trendów związanych z technologiami stają się trendy humanocentryczne – człowiek stara się zachować „siebie” w świecie, który go otacza i staje się coraz bardziej wybredny jeśli chodzi o odbierane komunikaty. Dotyka go już nie tylko „ślepota reklamowa” czy „banerowa”, ale też „ślepota contentowa”. Video jest idealnym sposobem by do takiego odbiorcy dotrzeć. W krótkim czasie możemy przekazać mu odpowiednie informacje, a dodatkowo wzbudzić emocje i zaangażować. Zaryzykuję stwierdzenie, że chcąc docierać ze swoim komunikatem marketigowym i sprzedażowym do którejkolwiek grupy docelowej nie możesz sobie już pozwolić na nieużywanie video – Joanna Gajewska, Managing Director Animise (AdWise Group).

 

Niemal wszyscy odbiorcy (96%) przyznają, że oglądają filmy, by dowiedzieć się więcej o danym produkcie czy usłudze. 84% internautów dzięki takim materiałom dało się przekonać do zakupu. Co ciekawe aż 74% zdradza, że w ten sposób zostało skłonionych do sięgnięcia po oprogramowania lub pobrania aplikacji.

Jak wskazują dane agencji Wyzowl w ubiegłym roku użytkownicy spędzali aż 16 godzin tygodniowo oglądając video online. Warto podkreślić, że jeszcze 2 lata wcześniej czas ten był aż o połowę krótszy. Jakie materiały są najchętniej oglądane? 86% respondentów deklaruje, że chętnie będzie oglądać więcej firmowych video, 36% z nich wskazuje, że preferują treści bardziej edukujące, tłumaczące zasady działania produktów, a 14% woli demo produktowe.

Dla wszystkich jest już jasne, że pokolenie 25-30 latków nie wyobraża sobie „bycia wylogowanym”, jak wskazują statystyki You Tube aż 93% z nich aktywnie używa tego kanału. Zaskoczenie pojawia się, gdy spojrzymy na najstarsze pokolenia. Już 70% „Silversów” (osób powyżej 50. roku życia) deklaruje korzystanie z tego medium, a wśród osób po 65. roku życia odsetek ten wynosi 38%!

 

Comments

comments

288
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...