Big Mac ma już 50 lat!

Informacja Prasowa - 08.06.2018
58

McDonald’s Polska świętuje pięćdziesięciolecie swojego flagowego burgera

Najsłynniejszy burger świata obchodzi w tym roku 50. urodziny. Z tej okazji, od 7 czerwca do menu McDonald’s dołączą wyjątkowi goście – Grand Big Mac® i Mac Jr®, czyli jego większa i mniejsza wersja. Dodatkowo, w weekend od 9 do 10 czerwca Big Mac będzie sprzedawany za cenę 5zł podczas specjalnego „Big Mac Weekendu”. Od 11 czerwca do 17 lipca w aplikacji mobilnej McDonald’s dostępna będzie również „Loteria 50 lat Big Mac”, w której do wygrania m.in. samochód Toyota Yaris i oryginalne gadżety Big Maca!

Tego burgera nie trzeba nikomu przedstawiać. Już od 50 lat niezmiennie zachwyca dwoma kawałkami soczystej 100% wołowiny, świeżymi warzywami i swoim sekretnym sosem. Big Mac® jest w McDonald’s niemalże od zawsze. Teraz z okazji jego urodzin dołączą do niego także jego mniejsza i większa wersja.

Od 7 czerwca we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce będzie można spróbować burgera Mac Jr® z tą samą, jedyną swoim rodzaju kompozycją składników i pojedynczą porcją wołowiny. Na amatorów oryginalnego smaku Big Maca, chcących dłużej cieszyć się swoją ulubioną kanapką czeka natomiast Grand Big Mac®, czyli jego wersja w rozmiarze XXL.

Z okazji urodzin słynnego burgera McDonald’s zaprasza również na „Big Mac Weekend”, podczas którego Big Maca będzie można kupić za jedyne 5 zł. Promocja potrwa od soboty 9 czerwca do niedzieli 10 czerwca i będzie obowiązywać we wszystkich restauracjach.

To jednak nie wszystko. Przy okazji pięćdziesięciolecia słynnej kanapki, będzie można również zdobyć cenne nagrody. Od 11 czerwca do 17 lipca w aplikacji mobilnej McDonald’s dostępna będzie „Loteria 50 lat Big Mac”, w której do wygrania m.in. samochody Toyota Yaris, telewizory Samsung, smartfony Huawei, vouchery na wakacje o wartości 10 000 zł, głośniki Sony, a także oryginalne gadżety z logiem Big Maca – plecaki i skarpety. Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację McDonald’s i zakupić dowolne produkty w restauracji. Wraz z paragonem otrzymamy specjalny kod, który należy wpisać do aplikacji. Każdy kod bierze udział w dwóch losowaniach nagród: losowanych codziennie produktów McDonald’s, które będzie można odebrać w formie darmowego, jednorazowego kuponu oraz losowanych raz w tygodniu nagród rzeczowych. Więcej informacji na temat loterii w regulaminie, który będzie dostępny na: www.mcdonalds.pl

Big Mac to nie tylko jeden z najpopularniejszych produktów w menu McDonald’s, ale również jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów na świecie. Słynny burger został stworzony w Pensylwanii, a jego autorem jest amerykański franczyzobiorca Jim Delligatti, który pewnego dnia zaczął go serwować w swojej restauracji. Kanapka szturmem zdobyła zawrotną popularność i już w 1968 weszła do oficjalnego menu sieci. Do dziś jest sprzedawana w ponad 100 krajach na całym świecie. Co ciekawe lista składników, z których zrobiony jest Big Mac jest taka sama w każdej restauracji dookoła globu.

Comments

comments

58
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...