Bieg Wielkich Serc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Informacja Prasowa - 10.01.2020
154

Bieg Wielkich Serc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Galeria Kazimierz wspólnie z Hufcem ZHP Kraków-Podgórze zaprasza wszystkich krakowian i turystów do udziału w jedynym w swoim rodzaju Biegu Wielkich Serc, który odbędzie się 12 stycznia w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to już ósma edycja sportowej imprezy, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie fundacji Jurka Owsiaka. Na terenie centrum handlowego będzie też można spotkać wolontariuszy WOŚP i wesprzeć akcję charytatywną w tradycyjny sposób.

Krakowski Bieg Wielkich Serc na dobre wpisał się do kalendarza największych wydarzeń w kraju organizowanych w ramach corocznych finałów WOŚP. Z każdą kolejną edycją przybywa chętnych, którzy poprzez swój udział wspierają zbiórkę pieniędzy na rzecz fundacji. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział aż 871 osób, dzięki którym udało się zebrać niemal 32 300 złotych. Zainteresowanie tegorocznym biegiem jest już na tyle duże, że wszystko wskazuje na to, że biegacze sami pobiją swój rekord.

W niedzielę, 12 stycznia punktualnie o godz. 12 uczestnicy Biegu Wielkich Serc wyruszą trasą rozpoczynającą się przy bulwarach wiślanych tuż pod Galerią Kazimierz, dotrą w okolice Wawelu i wrócą bulwarami z powrotem pod centrum handlowe. Każdy z zawodników przebiegnie w sumie 5 kilometrów. Wcześniej, o godzinie 11:15 odbędą się podobne zawody dla dzieci na dystansach: 50 m, 100 m oraz 150 m.

Zapisy osobiste do udziału w Biegu Wielkich Serc będą przyjmowane przez dwa dni w Biurze Zapisów na terenie Galerii Kazimierz. 11 stycznia zgłoszenia przyjmowane będą w centrum handlowym na poziomie 1 w godzinach 17 – 20. Z kolei 12 stycznia biuro działać będzie na parterze w godz. 9 – 11. Opłata za bieg na dystansie 5 kilometrów wynosi 50 złotych, a udział w zawodach dziecięcych wiąże się z kosztem 5 zł. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przekazany na konto 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

Na czas biegu wszyscy rodzice biorący w nim udział, będą mogli zostawić swoje pociechy w Kangurkowym Przedszkolu pod opieką wolontariuszy Hufca ZHP Kraków-Podgórze. Znajdzie się ono w pobliżu Biura Zapisów i będzie działać w niedzielę w godz. 11:30 – 13. Również w pobliżu miejsca zapisów powstanie depozyt dający możliwość przechowania odzieży, czynny w godz. 10 – 13. Wszystkie osoby zmotoryzowane biorące udział w wydarzeniu będą mogły zostawić samochód na parkingu Galerii Kazimierz.

 

BIEG WIELKICH SERC – PROGRAM:

12 stycznia 2020 r.

– 9:00 – 10:30 – odbiór pakietów w Biurze Zawodów

– 11:15 – zawody dla dzieci

– 11:30 – powitanie gości i biegaczy

– 11:45 – wspólna rozgrzewka przed biegiem

– 11:55 – oficjalne rozpoczęcie biegu

– 12:00 – start biegu na 5 km

– 13:00 – zamknięcie mety

– 13:30 – dekoracja zwycięzców w Galerii Kazimierz

– 14:00 – oficjalne zakończenie biegu

Comments

comments

154
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...