Biedronka płaci największy podatek CIT w Polsce

Redakcja PR - 04.04.2017
38

Biedronka mocno wyprzeda konkurencję. Ze wszystkich polskich sieci handlowych odprowadziła największy podatek

Jeronimo Martins jest rekordzistą jeśli chodzi o wysokość wpłacanej kwoty do budżetu państwa. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Gazety Wyborczej wynika, że portugalska sieć zapłaciła w 2015 roku (to najnowsze dane) 290,2 mln zł podatku CIT, 3 razy więcej niż niemiecki LIDL.

Na rynku można zaobserwować malejącą tendencję wpływów z CIT-u, które zmalały w tamtym okresie o 8,5 p.p. W przeciwieństwie do innych firm, sieci handlowe zaczynają wpłacać coraz więcej pieniędzy.

– Sieci handlowe w większości przypadków wykazały wzrost odprowadzonego podatku CIT w 2015 w porównaniu z 2014 rokiem – powiedział Tomasz Starzyk z wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

 

gw

biqdata.wyborcza.pl

Liderem rankingu GW jest właściciel Biedronki. W 2015 roku odprowadził do budżetu państwa 34 mln zł więcej niż w 2014 roku.
Kolejne pozycje zajmują Rossman (171 mln) i Lidl (105 mln). Sieci odzieżowe odnotowały dużo słabsze wyniki. LPP (Reserved i Cropp), zapłacił 37 mln złotych podatku. Jeszcze gorszy wynik miał H&M – z tytułu CIT-u wpłacił zaledwie 18 mln zł.
źródło: GW

Comments

comments

38
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...