Beata Szydło banuje krytycznych dziennikarzy na Twitterze

Redakcja PR - 07.06.2017
117

Beata Szydło banuje krytycznych dziennikarzy na Twitterze

Jesteś dziennikarzem? Krytykujesz rząd i Beatę Szydło na Twitterze? Uważaj – możesz zostać zbanowany. Pani Premier prawdopodobnie postanowiła nie wdawać się w dyskusje z nieprzychylnymi dziennikarzami i jak donoszą media, zamiast merytorycznej wymiany zdań, posypały się blokady na Twitterze.

W gronie zbanowanych przez premier znaleźli się już m.in. Jarosław Kuźniar z Onet.pl, Kamil Sikora z Wp.pl i Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej” – podaje Gazeta.pl

 

Co jest powodem nakładania blokad? W opinii dziennikarzy trudno znaleźć inny klucz niż niechęć do rządów PiS-u. Bartosz Wieliński zwraca uwagę na to, że nikt z jego kolegów nie przejął się banem.

Ale sam fakt, że szefowa rządu, która w kampanii podkreślała, że „nie może bać się ludzi i musi wyjść im naprzeciw”, próbuje odgrodzić się od krytyków, jest zastanawiający. Beata Szydło ma coś do ukrycia? Czegoś się obawia. A może jej konto prowadzi jakiś stażysta, któremu po prostu puściły nerwy… – komentuje dla portalu Gazeta.pl Wieliński.

Dziennikarzy zbanowano dzień po publikacji „Rzeczpospolitej” o przeciekach z Nowogrodzkiej dotyczących planowanych zmian na czele rządu. KPRM nie skomentowała sprawy związanej z nakładaniem banów na przedstawicieli mediów i ograniczenia dostępu do profili rządowych .

Czy Premier Beata Szydło postąpiła słusznie, czy może nie powinna podejmować takich działań? Tę kwestię zostawiamy do indywidualnej oceny.

Comments

comments

117
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...