Beata Mazurek – rzecznik prasowy Klubu Parlamentarnego PiS

Jerzy Ciszewski - 23.12.2015
34

Nowym rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego PiS została Beata Mazurek.

Nowym rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego PiS została Beata Mazurek. Jest to osoba, która z pewnością odnajduje się w politycznej rzeczywistości, przynajmniej jeśli chodzi o doświadczenie. Posłanka V, VI, VII kadencji Sejmu RP, członek m.in. Komisji do Spraw Służb Specjalnych i Komisji do Spraw Kontroli Państwowej, przez wiele lat związana z działalnością w polityce społecznej. Na tym dorobek Beaty Mazurek się nie kończy. W listopadzie tego roku została wybrana przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Początki nie były łatwe, ponieważ w 2002 roku Beata Mazurek startowała do Rady Miasta Chełm, z którym wiąże się jej ogromna część działalności. Wtedy jednak nie udało się osiągnąć sukcesu, podczas gdy rok później szczęśliwe 7012 głosów pozwoliło Beacie Mazurek zostać posłanką V kadencji Sejmu z okręgu chełmskiego. W kolejnych latach wynik był systematycznie poprawiany, co dawało posłance następne szanse utrzymania stanowiska. Wystarczyło do Sejmu, nie starczyło do Parlamentu Europejskiego. A ten właśnie posłanka miała wciąż na muszce.

Wszelkie informacje dotyczące wykształcenia i szczegółów pracy zawodowej można znaleźć na stronie internetowej, nie będziemy się więc w to zagłębiać. Skąd jednak nazwisko owej posłanki można jeszcze kojarzyć? Już jakiś czas temu Polskę obiegła informacja dotycząca drogich wyjazdów zagranicznych posłów i tajemniczych wydatków opłacanych z kieszeni podatników. ,,Wakacje” w Ekwadorze jednak nie były w stanie zagrozić posłance, zważając na ciągłe poparcie wyborców. Mało tego, Beata Mazurek w międzyczasie pokazała pazury po wypowiedzi Jarosława Kuźniara na temat bójki posła Wiplera z policjantami. Dziennikarz słynie z ciętych ripost, skomentował więc na portalu Twitter zamieszanie: „Poseł #Wipler otulający się bulwarówkami i ściskający rano grabę z Warzechami i Republikami – bezcenne”, na co Beata Mazurek odpowiedziała: „Panu to jeszcze nikt łomotu nie spuścił za takie wpisy?

Szkoda, to byłoby bezcenne”. Prawdopodobnie wyraziła wtedy myśli wszystkich sfrustrowanych adresatów wypowiedzi Kuźniara. Czy takie groźby nie są karalne? Im bliżej wyborów, tym częściej posłankę stawiano w lepszym świetle. Przykładem jest tu wizyta w programie ,,W punkt” i komentowanie zaniechań w sprawie afery taśmowej. Dalszy brak kontrowersyjnych wypowiedzi, wystąpień, afer i przypominania o poprzednich zaniechaniach sprawiły, że Beata Mazurek zastąpiła Elżbietę Witek, awansowała tym samym na stanowisko rzecznika prasowego PiS. W wywiadach wspomina o nadziei dobrej współpracy z dziennikarzami. Czy tak właśnie będzie?

Okaże się to już w najbliższym czasie.

Zrzut ekranu 2015-12-23 o 17.34.28

Comments

comments

34
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...