BBC Earth i Bass Astral x Igo prezentują singiel inspirowany najnowszą serią „Planety”

Informacja Prasowa - 24.06.2019
49

BBC Earth i Bass Astral x Igo prezentują singiel inspirowany najnowszą serią „Planety”

Cztery miliardy lat temu rozegrał się kosmiczny dramat, który ukształtował nasz Układ Słoneczny. Te wydarzenia zadecydowały o losie ośmiorga planetarnego rodzeństwa – bohaterów najnowszej serii BBC Earth „Planety” oraz… nowego singla zespołu Bass Astral x Igo! Kosmiczny duet, słynący z dostarczania słuchaczom nieziemskich wrażeń, we współpracy ze stacją, stworzył utwór „Planets”, inspirowany historią narodzin kosmicznych gigantów. To muzyczna podróż w najdalsze zakątki naszego Układu Słonecznego i opowieść o rodzinie, którą dzielą lata świetlne. Premierę utworu zapowiada krótka animacja stworzona w oparciu o sceny z serii „Planety” przez wielokrotnie wyróżnianego, polskiego artystę młodego pokolenia, Tomka Duckiego.

Merkury w momencie narodzin posiadał wszystkie niezbędne warunki do powstania na nim życia. Wenus przez miliardy lat przypominała planetę, na której rozwinęła się nasza cywilizacja. Co sprawiło, że spośród wszystkich planet, życie pojawiło się tylko na Ziemi? Jakie sekrety kryje ewolucja naszego miejsca weWszechświecie? Najnowsza seria BBC Earth „Planety” (poniedziałki, godz. 21:55 na BBC Earth) rzuca światło na sekretne życie i przeszłość ośmiu zaskakująco różnorodnych światów, składających się na nasz Układ Słoneczny. Z narracją legendarnego Briana Cox’a, „Planety” łączą naukę, dramat i historię, która nigdy dotąd nie została opowiedziana w równie przejmujący i innowacyjny sposób. Dzięki cyfrowym wizualizacjom seria ukazuje los i unikalny charakter każdej z planet, zapewniając widzom emocjonujący spektakl z miejscem w pierwszym rzędzie, z którego mogą podziwiać najbardziej kluczowe chwile z życia i ewolucji każdej z planet.

W myśl popularyzacji nauki i zainteresowania odbiorców astronomią poprzez ukazanie jej w przystępny, fabularny sposób, stacja BBC Earth podjęła współpracę z polskimi artystami, którzy w  swojejdotychczasowej twórczości chętnie korzystali z kosmicznych inspiracji. Tak powstał najnowszy utwór „Planets” zespołu Bass Astral x Igo – duetu Igora Walaszka i Kuby Tracza, których pozaziemska energia i talent sprawiają, że bilety na ich koncerty, a raczej niepowtarzalne live acty, sprzedają się co do jednego. Zespół, znany z łamania konwenansów i wprowadzania zaskakujących muzycznych rozwiązań, inspirując się historią ukazaną w serii „Planety”, stworzył utwór „Planets”. Zawarł w nim kosmiczne brzmienie i wiadomość pochądzącą z czeluści Układu Słonecznego.

-Utwór „Planets” jest zarówno romantyczny jak i monumentalny, zawiera w sobie tajemnicę, z jaką kojarzy nam się wyprawa statkiem kosmicznym w bezkres. W dodatku Igor napisał piękny, metaforyczny tekst, który odnosi się zarówno do makrokosmosu jak i mikrokosmosu w każdym z nas– komentuje Kuba Tracz (Bass Astral), producent zespołu – Od początku działalności naszego projektu tematyka uniwersum jest dla nas inspiracją, zarówno w sferze wizerunku, jak i brzmienia, dlatego z radością przyjęliśmy propozycje współpracy z BBC Earth.

-Cieszy nas, że mogliśmy połączyć siły na tak naturalnej dla nas przestrzeni, jaką daje premiera spektakularnie zrealizowanej serii „Planety”. Zagadnienie kosmosu i historia powstania naszego miejsca we wszechświecie są fascynujące, a sama myśl o tym, że jesteśmy tylko małym elementem galaktycznej układanki pobudza wyobraźnię, wywołuje emocje i podsyca głód poznawczy. Wspólnie z BBC Earth chcemy zachęcić do odkrywania, szukania wiedzy i inspiracji poza orbitą tej jednej planety, którą nazywamy domem –  mówi Igor Walaszek (Igo), wokalista zespołu Bass Astral x Igo – Z dobrym przewodnikiem, nawet tak z pozoru nieprzystępna tematyka, jak astronomia, może przemienić się w zapierający dech w piersiach spektakl. Mamy nadzieję, że zarówno słuchając naszego singla, jak i oglądając „Planety”, Wasze astralne ciało uniesie się daleko poza atmosferę ziemską.

Bass Astral x Igo to nie jedyni artyści biorący udział w projekcie. Stacja BBC Earth zaprosiła do współpracy również Tomka Duckiego, twórcę filmów wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Młody reżyser w ramach zapowiedzi utworu „Planets” przygotował krótką, awangardową animację, do której wykorzystał sceny z serii „Planety” (LINK).W zwiastunie widzimy artystyczne sekwencje historii Układu Słonecznego, ujęcia planet, ale i ludzi, którzy od zawsze interesowali się kosmosem, a ich niestrudzona chęć odkrywania nieznanego pchnęła rozwój nauki, która dzisiaj pozwala nam opowiedzieć historię sprzed 4 mld lat.

Efektem współpracy BBC Earth z zespołem Bass Astral x Igo i Tomkiem Duckim jest unikatowe zaproszenie widzów i słuchaczy do wspólnego odkrywania kart historii naszego Układu Słonecznego.

Cały utwór „Planets” dostępny jest już na oficjalnym kanale Bass Astral x Igo na Spotify (LINK).Najnowsze odcinki serii „Planety” można oglądać w każdy poniedziałek o 21:55, na BBC Earth. Za koncept kreatywny akcji odpowiada agencja Flywheel.

Utwór „Planets” Bass Astral x Igo

Słowa: Igor Walaszek, Kuba Tracz

Muzyka: Igor Walaszek, Kuba Tracz

Produkcja: Iglo Records

Animacja:

Reżyser / Art Director : Tomek Ducki

Produkcja : EGoFILM Ewelina Gordziejuk

Kierownik produkcji : Małgorzata Badowiec

Animacja : Tomek Ducki, Katarzyna Melnyk, Marika Piasecka

Projekty plastyczne : Tomek Ducki, Weronika Banasińska

 O serii „Planety”

Poniedziałki, 21:55

Znany z programu BBC „Cuda wszechświata” profesor Brian Cox zaprasza na swój nowy program, w którym przy pomocy niesamowitych efektów wizualnych opowiada fascynującą historię powstania naszego Układu Słonecznego. Każda z ośmiu planet kryje zupełnie inną tajemnicę. Profesor przedstawia teorie naukowe na temat wyschniętych wodospadów na Marsie, surowej atmosfery Wenus, powstawania wody na jednym z księżyców Saturna oraz migracji planet na początku formowania się Układu Słonecznego. Ten magnetyzujący i zrealizowany z rozmachem program gwarantuje solidną porcję wiedzy.

O Bass Astral x Igo

Zespół Bass Astral x Igo powstał w 2016 roku. To co ich wyróżnia, to łamanie konwenansów w muzyce elektronicznej oraz niesamowite live acty. Po roku grania koncertów duet wydał debiutancką płytę „Discobolus”, zdobywając coraz większą popularność. Rozpoznawalność zespołu zwiększyła się także dzięki wideo z koncertu w Gliwickiej Spirali, które ma obecnie ponad 1,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube. W kolejnych miesiącach zespół dużo koncertował, stając się rozpoznawalnym i pod koniec 2017 roku wydaje drugi album „Orell”. W marcu 2018 roku zespół wyprzedał całą wiosenną trasę – 16 koncertów w największych polskich miastach. Zagrał również mini trasę z projektem Bass Astral x Igo Orchestra, w którym duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja rytmiczna oraz sekcja dęta. Po sukcesie wiosennych koncertów duet został zaproszony do zagrania na największych festiwalach w Polsce [Audioriver, Open’er, Kraków Life Festival, OFF Festival, Męskie Granie]. W czerwcu 2018 roku Kuba i Igor podjęli decyzję o kilkumiesięcznej przerwie. Teraz powracają!

O Tomku Duckim

Węgiersko-polski designer i reżyser animacji. Urodzony w Budapeszcie w 1982 r., studiował i pracował na Węgrzech, we Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Od dziesięciu lat mieszka w Polsce, gdzie współpracuje z lokalnymi artystami oraz studiami filmowymi. Jego najbardziej znanymi dziełami są filmy krótkometrażowe „Łaźnia” oraz „Linia życia”, za które otrzymał ponad 45 nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą, w tym nominację do Cartoon d’Or. Na swoim koncie posiada teledyski dla takich twórców jak Basement Jaxx, ZHU, LCAW & Sophie Ellis-Bextor czy Bipolar Sunshine. Jego charakterystyczny styl czerpie zarówno z polskiej jak i węgierskiej szkoły animacji i projektowania plakatów. W swoich pracach stawia na eksperymentowanie z fakturami i kolorem wykorzystując w tym celu mieszane techniki animacji od CGI do plasteliny, akwareli, atramentu i  drewna.

O BBC Earth

BBC EARTH to globalna marka programowa, której ambicją jest inspirowanie widzów z Wielkiej Brytaniioraz innych krajów pięknymi krajobrazami, niezwykłymi opowieściami oraz wybitnymi postaciami związanymi ze światem natury. Globalnie marką zarządza BBC Studios — komercyjne ramię BBC. Od czasu powstania BBC EARTH rozwija się na różnych platformach, do których należą m.in. telewizyjne bloki programowe, wydarzenia specjalne, media społecznościowe i serwis internetowy BBC.com. Od 2015 roku BBC EARTH zamierza wprowadzać na świecie nowe kanały z propozycjami popularnonaukowymi o najwyższej jakości.

 

Comments

comments

49
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...