Bauer Media przejmuje Jazz FM

Informacja Prasowa - 20.08.2018
152

Bauer Media przejmuje Jazz FM

Bauer Media Group podjęła starania w kierunku przejęcia Jazz FM – wiodącej brytyjskiej komercyjnej stacji radiowej ukierunkowanej na takie gatunki muzyczne, jak jazz, soul i blues.

Jazz FM stanowi cenioną i wpływową markę o ogromnym potencjale rozwoju. Wysoka jakość prezentowanych treści, unikatowy charakter stacji oraz popularni i cenieni prezenterzy sprawili, że uzyskała ona doskonały wynik w badaniu słuchalności radiostacji brytyjskich RAJAR, docierając tygodniowo do 672 tys. odbiorców.

Jazz przeżywa obecnie swoisty renesans, stąd też Bauer planuje rozszerzenie specjalistycznej oferty radiostacji, która już teraz cieszy się ogromnym uznaniem, poprzez popularyzację muzyki zarówno wschodzących, jak i klasycznych artystów. W ich gronie znajdują się: Gregory Porter, Ella Fitzgerald, Nina Simone, Kamasi Washington, Ezra Collective i Nubya Garcia.

Przejęcie kolejnej stojącej na wysokim poziomie marki, wraz z jej ugruntowanymi partnerami muzycznymi i komercyjnymi, umożliwi spółce Bauer zwiększenie liczby słuchaczy oraz rozszerzenie repertuaru muzyki pop, urban i rock o nowy gatunek muzyczny. Dzięki szerokim możliwościom promocyjnym oraz silnym relacjom z klientami i agencjami Bauer Media planuje rozszerzenie wyjątkowej oferty radiostacji na reklamodawców i partnerów handlowych, a także podnoszenie jej wysokiej jakości z korzyścią dla wiernych słuchaczy ABC1.

Paul Keenan, dyrektor generalny Bauer Media, powiedział:

– Jazz FM to uwielbiana, szanowana i wpływowa marka o dużym potencjale wzrostu, którą pragniemy dalej rozwijać. Jazz przeżywa obecnie bezprecedensowy wzrost popularności, a wkroczenie w ten gatunek muzyczny przybliży nas do zupełnie nowej grupy odbiorców. Obserwujemy rozwój społeczności miłośników jazzu zaznajomionych z rozwiązaniami cyfrowymi. Uważam zatem, że dokonania Jazz FM w połączeniu z naszą wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie cyfrowych i spersonalizowanych technologii reklamowych, takich jak InStream+ Bauer, przyczyni się do wzrostu marki, z korzyścią zarówno dla samych słuchaczy, jak i reklamodawców. Z optymizmem oczekujemy podjęcia współpracy z zespołem radiostacji na rzecz jej dalszego rozwoju.

Jonathan Arendt, dyrektor generalny Jazz FM, powiedział:

– Jazz FM to ugruntowana i ciesząca się zaufaniem marka, wspierana przez prezenterów i producentów, których cechuje pasja i profesjonalizm. Jestem zaszczycony, że mogę stać się członkiem rodziny Bauer Radio, która charakteryzuje się poszanowaniem dla różnych formatów i grup słuchaczy i stara się sprostać ich zróżnicowanym potrzebom.

Stacja Jazz FM będzie zarządzana przez Steve’a Parkinsona, dyrektora zarządzającego radiostacji National Radio z ramienia Grupy Bauer.

Comments

comments

152
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...