Badanie: Ranking cytowań sierpień 2018

Redakcja PR - 25.09.2018
217

Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita i Dziennik Gazeta Prawna z największą ilością cytowań wśród dzienników ogólnopolskich

Liderem cytowań wśród dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (207), za nią: Rzeczpospolita (137)  oraz Dziennik Gazeta Prawna (90). Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazły się Polska The Times (25), na drugim – Głos Wielkopolski (8), a na trzecim – Dziennik Bałtycki (6). Wśród tygodników ogólnopolskich najczęściej cytowano Do Rzeczy (69), Wprost (50) i Tygodnik Powszechny (44).

Dzienniki ogólnopolskie

W sierpniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (207). Najczęściej odwoływano się artykułów, które ukazały się 21, 22 sierpnia i nawiązywały do kulis „afery podsłuchowej”. Dziennikarze przypomnieli, że tak zwana »afera podsłuchowa« wstrząsnęła kilka lat temu polską sceną polityczną. Kelnerzy z dwóch warszawskich restauracji rejestrowali rozmowy czołowych osobistości świata polityki i biznesu. Podsłuchy podłożone zostały na zlecenie biznesmena branży węglowej Marka Falenty. Taśmy zostały upublicznione w 2014 r. Wiele wskazuje na to, że sprawa będzie miała ciąg dalszy. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, powołując się na anonimowe źródło, politycy PiS mieli wiedzieć o podsłuchach pół roku przed wybuchem afery. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (137), a na trzecim uplasował się Dziennik Gazeta Prawna (90). Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (89), Super Express (57), Przegląd Sportowy (46), Nasz Dziennik (23), Puls Biznesu (15), Gazeta Polska Codziennie (2).

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (25). Drugie miejsce należało do dziennika Głos Wielkopolski (8), a na trzecim miejscu znalazł się Dziennik Bałtycki(6).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się tygodnik Do Rzeczy (69). Najczęściej cytowano fragmenty wywiadu z wicepremierem Jarosławem Gowinem, który został opublikowany 27 sierpnia: „Jeżeli Trybunał dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy, to nasz rząd zapewne nie będzie miał innego wyjścia, jak doprowadzić do drugiego precedensu, czyli zignorować orzeczenie TSUE jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej”. Drugie miejsce w naszym rankingu zajęło Wprost (50), a trzecie należało do – Tygodnika Powszechnego (44).

Ranking cytowań i informacji

Dzienniki ogólnopolskie

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (213). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (161), a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna (97). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Rzeczpospolitej (24).

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (29), na drugim Gazeta Krakowska (13), a na trzecim Dziennik Bałtycki i Głos Wielkopolski (10). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Krakowskiej (9).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Do Rzeczy (106), na drugim Wprost (76), a na trzecim Tygodnik Powszechny (47). Najwięcej informacji pojawiło się na temat tygodnika Do Rzeczy (37).

Źródło: Newton Media

Comments

comments

217
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...