„Babel – Rzeczpospolita Multi-Kulti” – nowość w ofercie podcastowej TOK FM

Informacja Prasowa - 19.02.2021
265

"Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti" - nowość w ofercie podcastowej TOK FM

„Babel – Rzeczpospolita Multi-Kulti” – nowość w ofercie podcastowej TOK FM

 
19 lutego 2021 r. o godz. 18:00 nastąpi premiera pierwszego odcinka podcastu historycznego „Babel – Rzeczpospolita Multi-Kulti”. To nowa propozycja w ofercie podcastowej TOK FM, dostępna na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM. Co piątek prowadzący Paweł Sulik i Adam Balcer będą odkrywać przed słuchaczami fascynującą, wielokulturową historię Polski.
„Babel” to kontynuacja dobrze znanego słuchaczom TOK FM podcastu „Lechistan – orientalna historia Polski”. Autorzy audycji Paweł Sulik i Adam Balcer będą przedstawiać w niej niezwykłą wielokulturową historię naszego kraju. Pokażą, jaki wpływ na dzieje Polski miały inne narody i kultury, a także jakie historyczne powiązania łączą Polskę z Europą i z całym światem. W swoim programie, w ciekawy i unikalny sposób, z pewną dawką humoru i dystansu opowiedzą również o faktach, datach, wydarzeniach i zjawiskach kulturowych, które znacząco wpłynęły na Polskę, jaką znamy dziś.
Jak przypominają Paweł Sulik i Adam Balcer, od czasu zakończenia II wojny światowej Polska jest jednym z najbardziej jednolitych etnicznie państw w Europie. Wcześniej, przez 600 lat sytuacja była jednak zupełnie inna. W Polsce – w ówczesnych granicach nie-Polacy stanowili większość albo znaczną część mieszkańców. Te wielowiekowe polskie „spotkania z Innymi” sprzyjały nierzadko mieszaniu się kultur. Odwieczny stan wieloetniczności przełożył się na nasze historyczne doświadczenia zarówno konfrontacji, jak i koegzystencji z sąsiadami. Polacy wpływali na nich, ale również sami zostali fundamentalnie ukształtowani przez relacje z innymi nacjami. Szczególnie ten drugi wymiar jest w Polsce wciąż mało znany i niewystarczająco doceniony.
Autorzy podcastu podkreślają, że wśród wielu Polaków pokutuje też myślenie o Polsce jako wyspie („nasza chata z kraja”), której horyzont kończy się na sąsiadach, a maksymalnie na Europie. A przecież, ze względu na naszą mobilność, mieliśmy także istotny wpływ na historię bardzo odległych krajów i inspirowały nas kultury położone dalej niż za miedzą.
Podcast „Babel – Rzeczpospolita Multi-Kulti” będzie dostępny bez opłat, wyłącznie w internecie – na stronie tokfm.plwww.tokfm.pl/babel oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kolejne odcinki będą publikowane co tydzień, w piątek o godz. 18:00.

Comments

comments

265
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...