Aviva zamiast szukać programistów, przeszkoliła swoich pracowników

Redakcja PR - 15.10.2018
86

Aviva przekwalifikowała swoich pracowników do pracy IT

Znana firma ubezpieczeniowa postanowiła przekwalifikować swoich pracowników chętnych do zmiany zajęcia. Okazało się, że można przekwalifikować się do pracy w IT.

Programista to obecnie jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku. Deficyt specjalistów IT cały czas rośnie – do tego stopnia, że są firmy, które postanowiły zmienić podejście do procesu rekrutacji. Zamiast szukać pracowników na zewnątrz – przekwalifikowują na programistów własnych, chętnych do zmiany stanowiska pracowników.

 „Automatyzacja w naszej firmie postępuje. Do 2019 roku planujemy całkowicie zrezygnować choćby z papierowych wniosków o ubezpieczenie. Zauważyliśmy, że nasi pracownicy obawiają się niektórych zmian i zastanowiliśmy się, co możemy zrobić. Wtedy pojawił się pomysł, aby chętnym osobom dać szansę na przekwalifikowanie się do pracy w najbardziej perspektywicznym zawodzie, czyli programisty” – opowiada Monika Kulińska, people director w Avivie.

Szansę na zgłoszenie się do programu, który umożliwiał zdobycie kwalifikacji programisty, dostali wszyscy pracownicy Avivy, niezależnie od doświadczenia zawodowego, stażu pracy czy zajmowanego stanowiska. Wśród aspirujących znaleźli się pracownicy m.in. działu finansów, administracji, HR i call center.

Ostatecznie w 6-miesięcznym bootcampie programistycznym wzięło udział blisko 20 osób, które pozytywnie zaliczyły testy predyspozycji do pracy w zawodzie programisty, a następnie zdały wstępny egzamin z mentorem szkoły programowania online Kodilla.com.

 

 

Comments

comments

86
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...