Audit OdyssEY – ruszyły zapisy do konkursu EY dla przyszłych audytorów i biegłych rewidentów

Informacja Prasowa - 17.02.2017
250

Konkurs EY - Audit OdyssEY

Od 15 lutego do 31 marca przyjmowane są zapisy do drugiej edycji organizowanego przez EY konkursu studenckiego dla przyszłych audytorów i biegłych rewidentów – Audit OdyssEY. Konkurs adresowany jest do studentów zainteresowanych finansami, rachunkowością i sprawozdawczością finansową.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne – 20 000 zł dla najlepszej drużyny i 10 000 zł dla zdobywców drugiego miejsca, a także vouchery na szkolenia w EY Academy of Business oraz nagrody rzeczowe. To także szansa na karierę w firmie audytorsko-doradczej, ponieważ na najlepszych czekają również oferty pracy bądź płatne praktyki w EY.

Zapraszamy studentów, którzy myślą o karierze w zawodzie biegłego rewidenta i chcą przekonać się, jak w praktyce wygląda praca w audycie. Pokażemy im, że droga zawodowa audytora przebiega przez firmy działające w różnych branżach: od produkcji czekoladek czy rafinacji ropy naftowej, poprzez firmy telekomunikacyjne, zajmujące się wdrażaniem systemów informatycznych, aż do liczenia głosów w Plebiscycie na Sportowca Roku lub przygotowywania raportu „Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu”. To fascynująca praca każdego dnia, którą można poznać w ramach Audit OdyssEY realizując konkretne konkursowe zadania poprzez uczestnictwo w praktycznych case studies – mówi Marcin Zieliński, Partner w Dziale Audytu EY. – Podróż po świecie audytu, której pierwszy etap proponujemy studentom, rozwija nie tylko znajomość finansów i rachunkowości. Dobry audytor musi poznać i zrozumieć procesy i zasady obowiązujące w nowoczesnej firmie w obszarach sprzedaży, zakupów, wynagrodzeń, zarządzania produkcją i logistyką oraz wielu innych, żeby sprawdzić czy wszystko właściwie działa. Jest także w stałym kontakcie z osobami z kierownictwa spółki odpowiedzialnymi za kluczowe obszary firmy i może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Buduje dzięki temu nie tylko cenne relacje, ale przede wszystkim cały czas rozwija swoje kompetencje poznając kolejne obszary biznesu pracując na projektach w różnych branżach – dodaje.

EY od kilkunastu lat organizuje konkursy studenckie, w których corocznie bierze udział kilka tysięcy uczestników. Do przyszłych doradców podatkowych adresowany jest EYe on Tax. Z kolei przyszli doradcy transakcyjni rywalizują w ramach EY Financial Challenger. W ubiegłym roku po raz pierwszy wystartował konkurs dla przyszłych audytorów – Audit OdyssEY. Już pierwsza edycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem studentów. Liczba uczestników przekroczyła 1000 a liczba zespołów 300. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większą frekwencję.

Konkurs Audit OdyssEY adresowany jest przede wszystkim do studentów III – V roku. Jednak regulamin dopuszcza także udział żaków z młodszych roczników, którzy pragną sprawdzić, jak w praktyce wygląda praca biegłych rewidentów. Podobnie jak w pierwszej edycji, uczestnicy będą rywalizowali w trzech etapach, z których ostatni to wielki finał, który odbędzie się w maju w Warszawie. Do startu mogą zgłosić się 3 lub 4-osobowe drużyny.

W pierwszej kolejności do rozwiązania będą praktyczne zadania audytowe w formie testu wymagającego także obliczeń. Następnie przyjdzie czas na interaktywny webcast i zmierzenie się z symulacją projektu audytorskiego. Wielki finał to zadania w formie case studies dla 10 najlepszych zespołów. Na każdym etapie uczestnicy będą oceniani przez ekspertów z Działu Audytu EY a podsumowanie prac nastąpi w formie przygotowania prezentacji przez każdy z finałowych zespołów.

To, o co w tym roku będą rywalizować studenci, to także atrakcyjne nagrody finansowe. Zwycięzcy otrzymają 20 000 zł do podziału na zespół oraz vouchery na 5 szkoleń z programu ACCA Fundamentals w EY Academy of Business. Dodatkowo, każdy członek zwycięskiej drużyny dostanie propozycję pracy lub płatnych praktyk w EY. Ci, którzy znajdą się na drugim stopniu podium otrzymają 10 000 zł, czytniki Kindle i 3 szkoleniowe vouchery. Laureaci trzeciego miejsca mogą liczyć na iPady mini i 2 szkolenia.

Partnerem tegorocznej edycji konkursu jest EY Academy of Business. Grono partnerów medialnych stanowią: dziennik „Rzeczpospolita”, magazyn „Eurostudent”, a także portale internetowe karierawfinansach.pl oraz dlastudenta.pl.

Rejestracja zgłoszeń do konkursu Audit OdyssEY trwa do 31 marca br. na stronie internetowej www.auditodyssey.pl.

Comments

comments

250
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...