ASZdziennik z Aleksandrą Popławską nagrał audiobooka o kobietach w Polsce. Premiera w środę 19 maja

Informacja Prasowa - 18.05.2021
125

ASZdziennik z Aleksandrą Popławską nagrał audiobooka o kobietach w Polsce. Premiera w środę 19 maja

ASZdziennik z Aleksandrą Popławską nagrał audiobooka o kobietach w Polsce. Premiera w środę 19 maja

Należący do Grupy naTemat ASZdziennik przygotował nowy, specjalny projekt na miarę naszych czasów. Polska dla Polek” to autorski audiobook Marty Nowak o kobiecej sztuce przetrwania w Polsce. Książka jest czytana przez znaną aktorkę Aleksandrę Popławską. Premiera w środę 18 maja.

To 11 rozdziałów i ponad 7 godzin słuchania książki napisanej w iście ASZdziennikowym stylu. Autorką książki jest Marta Nowak, na co dzień tworząca ASZdziennik.

– Polska dla Polek to nasz osobliwy, bo utrzymany w ASZdziennikowym tonie, wkład w rozwój praw kobiet w Polsce. Marta Nowak w lekki i przystępny sposób pokazuje problemy z którymi mierzą się Polki. Całość jest tak zabawna jak zabawny jest ASZdziennik, ale problemy, które pokazujemy, są jak najbardziej realne – mówi Michał Mańkowski, redaktor naczelny, dyrektor operacyjny oraz członek zarządu Grupy naTemat.

– My, dziewczyny w Polsce, mamy być z czego zadowolone. Jesteśmy coraz bardziej niezależne i pewne siebie. Niestety, zdarza się, że świat za nami nie nadąża. I zdarza się to mniej więcej non stop. Matka ciśnie o wnuki, partner uważa, że to ty masz do końca życia prać jego gacie, a szef więcej płaci mężczyźnie na identycznym co twoje stanowisku. Jakiś typ w internecie właśnie napisał o tobie per „zmywara”, minister z mównicy bredzi o tradycyjnej roli kobiety, a za oknem powiesili ci billboard z płodem w serduszku. Jak poruszać się po takim świecie i nie oszaleć? Z tych pytań zrodziła się ta książka – mówi Marta Nowak, która – jak sama dodaje – ma duże doświadczenie w byciu kobietą w Polsce.

– Zastanowimy się, jak dobrze grać kobietę sukcesu, co odpowiadać na toksyczne teksty i jaką strategię najlepiej obrać w kontaktach z matką. Ale wykminimy też, w jaki sposób zostać królową pszczół na Tinderze, co o nas mówią nasze kreacje na wesele i przed którymi pozycjami seksualnymi niech cię ręka boska broni, bo wylądujesz w szpitalu – wyjaśnia.

Wyjątkowy audiobook od ASZdziennika podzielony jest na jedenaście rozdziałów. Każdy jest czytany przez Aleksandrę Popławską, jedną z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Polscy widzowie znają ją z ról w produkcjach takich jak „Wataha”, „Szadź”, „Belfer”, „Underdog” czy „Kobiety Mafii”. Jest absolwentką szkoły muzycznej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. To także laureatka wielu teatralnych nagród. W swoim spektaklu „Generał” odpowiadała za reżyserię, oprawę muzyczną i scenografię.

Audiobook można znaleźć na stronie aszkobiety.pl, na Spotify, YouTube i najpopularniejszych platformach streamingowych. Można będzie go znaleźć także na Audiotece i Storytel. Jest on dostępny bezpłatnie.

Tutaj link do przykładowego odcinka.

Comments

comments

125
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...