Artfulness. Podcast o karierze i rozwoju osobistym w czasach permanentnych zmian

Informacja Prasowa - 08.03.2021
184

Artfulness. Podcast o karierze i rozwoju osobistym w czasach permanentnych zmian

Artfulness. Podcast o karierze i rozwoju osobistym w czasach permanentnych zmian

Czy zastąpią nas roboty? Czy wieloletnie doświadczenie i skrupulatnie nabywane umiejętności stracą na znaczeniu? I po co komu emocje, wrażliwość i czułość w pracy? Na te pytania będzie szukał odpowiedzi autor podcastu Iwo Zmyślony – doktor nauk humanistycznych oraz teoretyk sztuki wraz ze swoimi gośćmi.
A gośćmi będą naukowcy, artyści, animatorzy kultury i liderzy biznesu. W pierwszym odcinku Iwo Zmyślony rozmawia z Joanną Chmurą, psycholożką i trenerką biznesu, od lat wspierającą międzynarodowe organizacje w przechodzeniu przez najtrudniejsze procesy transformacji. Na liście gości podcastu znajdują się także Magdalena Kąkolewska- historyczka sztuki, kuratorka wystaw i promotorka kultury, która opowie o strefie komfortu dużej korporacji i pożytkach płynących z jej przekraczania; Łukasz Szymula, doświadczony menedżer, trener i doradca biznesu, członek wielu rad nadzorczych oraz twórca startupów, który wprowadził w swojej firmie rewolucyjne na polskim rynku rozwiązanie, jakim jest 6-godzinny dzień pracy;  Marcel Andino Velez – antropolog i menadżer kultury, współtwórca i wieloletni wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej, który postanowił całkowicie zmienić zawód i rozpoczął edukację w szkole pielęgniarskiej.
Artfulness. Projektowanie zmiany

Artfulness. Projektowanie zmiany

Czytaj więcej

Artfulness a biznes

Mimo że tytuł nawiązuje do sztuki i uważności, tematyka zainteresuje wszystkich aktywnych zawodowo, nawet, a może zwłaszcza tych zajmujących się biznesem.
Jak w osiąganiu zawodowych sukcesów może pomóc sztuka? – Biznes powinien uczyć się od artystów kompetencji miękkich: kreatywności, autentyzmu, dobrej komunikacji, zarządzania zmianą w warunkach silnego stresu i skrajnej niepewności. Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest kontekst wyzwań cywilizacyjnych, przed którymi, czy chcemy czy nie, każdy z nas dziś staje –  tłumaczy Iwo Zmyślony, autor nowego podcastu Audioteki. – Żyjemy w świecie permanentnej zmiany, której tempo przyspiesza w trybie wykładniczym. Inaczej niż w przeszłości, nie możemy polegać wyłącznie na kompetencjach twardych – powtarzalnych, rutynowych, eksperckich. Te coraz częściej przejmują od nas maszyny w procesach automatyzacji. Dotyczy to zwłaszcza biznesu. Dziś tworzenie przewag nad konkurencją, zmiana i rozwój, w coraz większym stopniu zależy od właśnie kompetencji miękkich. I ci będą pierwsi, którzy to zrozumieją.
Pierwszy odcinek podcastu Artfulness. Projektowanie zmiany dostępny jest bezpłatnie w aplikacji Audioteki, kolejne będą ukazywały się w każdy poniedziałek i będą dostępne w ramach usługi subskrypcyjnej Audioteka Klub.

Audioteka – platforma i aplikacja z produkcjami audio. Została założona w 2008 roku w Polsce przez Marcina Beme. Obecnie funkcjonuje w 11 krajach. Misją i hasłem Audioteki są “dobrze opowiedziane historie”, dlatego Audioteka nie ogranicza się jedynie do dystrybucji audiobooków, ale także tworzy własne audiobooki, podcasty, audioreportaże, audioseriale i superprodukcje. Największą zrealizowaną do tej pory superprodukcją jest Upadek Gigantów na podstawie prozy Kena Folletta, w której wzięło udział ponad 120 aktorów. Obecnie w Audiotece dostępnych jest ponad 10 tys. tytułów, czytanych przez ponad 2 tys. głosów, w tym najlepszych polskich aktorów, lektorów i dziennikarzy. Wszystkie audiobooki, superprodukcje, podcasty i audioseriale można znaleźć w aplikacji Audioteki dostępnej na iOS i Android. Subskrybenci usługi Audioteka Klub mają możliwość słuchania bez limitu specjalnie wyselekcjonowanego zestawu treści audio bez dodatkowych opłat.

Comments

comments

184
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...